Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
Soja schroot is wat er overblijft nadat de olie eruit is gewonnen en een eiwitrijk voedermiddel. Of het een schikt voor paarden verschillen de meningen. jazzejam schreef:eruit
fleurtjeuh schreef:Ik snap dat sommige ingredienten nogal vreemd staan als je ze googled, maar wat je niet moet vergeten is dat deze producten (meestal) met een reden worden toegevoegd.
Zo is melasse niet alleen een bijproduct, maar zit nogsteeds vol suikers voor energie.
Bierbostel wordt niet alleen aan paardeneten toegevoegd, maar ook boeren gebruiken het graag! Als ik het me goed herinner zit dit vol eiwitten wat natuurlijk essentiele delen zijn voor het eten.
Propyleenglycol is in zeer veel gevallen gewoon veilig maar kan bij onjuist gebruik leiden tot klachten. Maar daar is propyleenglycol niet alleen in, dit geldt voor bijna alles. Zo kan je ook overlijden aan een overschot van water.
Als je wil kan je inderdaad van alles negatieve dingen lezen. Maar dat iets een 'restproduct' in de ene industrie is, maakt het nog geen afval waar het voer mee wordt volgepropt.
Edit, een toevoeging met een paar linkjes.
Propyleenglycol
https://nl.wikipedia.org/wiki/Propaan-1,2-diol
Melasse
https://en.wikipedia.org/wiki/Molasses
Bierbostel
https://nl.wikipedia.org/wiki/Bierbostel
jazzejam schreef:En soja is geen graan maar peulvrucht.Soja schroot is wat er overblijft nadat de olie eruit is gewonnen en een eiwitrijk voedermiddel. Of het een schikt voor paarden verschillen de meningen.
Bieden schreef:Nou ik vind het wel het bespreken waard we willen allemaal het beste voor onze dieren .Best een vervelend idee dat ik veel betaal aan misschien wel ongezonde dier producten.
In een hoop dingen zie ik geen mogelijkheden om dat anders te doen .Een groot weiland vrij houden van bijvoorbeeld Jacobs kruiskruid is zonder gif echt bijna niet mogelijk.Denk ik.
turtlelito schreef:Waar wil je naar toe TS? De basis blijft ruwvoer, als je daar ruim in voorziet heb je in ieder geval (meestal, iedere situatie is natuurlijk anders) geen kilo's krachtvoer nodig.
Voor de rest is het vergelijkbaar als vlees voor mensen:als je het uitdiept ga je waarschijnlijk voor geen, beperkt, of verantwoord geproduceerd en als je je er niet in verdiept voor de mooie zak met het (best wel) acceptabele voer. Dat is de voerfabrikanten niet echt aan te rekenen.
Ik heb een beetje het idee dat dit de opmaat is naar de lancering van een bijzonder verantwoord (maar ultraprijzig) voer.
Madiba schreef:Bieden schreef:Nou ik vind het wel het bespreken waard we willen allemaal het beste voor onze dieren .Best een vervelend idee dat ik veel betaal aan misschien wel ongezonde dier producten.
In een hoop dingen zie ik geen mogelijkheden om dat anders te doen .Een groot weiland vrij houden van bijvoorbeeld Jacobs kruiskruid is zonder gif echt bijna niet mogelijk.Denk ik.
Ik trek dat gewoon uit, gaat vrij gemakkelijk.
hoogendroog schreef:Maar TS, je hoeft het niet te voeren he, als je het zo slecht vindt. Dan koop je een merk wat al die zgn. rotzooi er niet in heeft zitten. Problem solved.
Bieden schreef:Ik zie wel steeds meer mensen over gaan op balancer ipv brok.Maar of die paarden dat nou zo toejuichen een handje van die smakeloze korrels ipv een flinke maaltijd brokjes ?
Bieden schreef:Ik zie wel steeds meer mensen over gaan op balancer ipv brok.Maar of die paarden dat nou zo toejuichen een handje van die smakeloze korrels ipv een flinke maaltijd brokjes ?