Weet iemand wat dit is? Als ik bij de putjes in de vacht voel, dan voelt het als een hard bultje, maar als ik de haren uit elkaar doe zie ik dat een plukje vacht aan elkaar geklikt is door een wit/grijs achtig spul. Ook zitten er schilfers omheen in de vacht. Het is vooral op de kont en rug.
Die van mij heeft dat ook al, laatst al gegooeld en kwam op het onderstaande. Nu wordt alles al een stuk minder nu ik het dekje heb gewassen en afspuit als hij gezweet heeft.
windsor14
Berichten: 249
Geregistreerd: 22-08-20
Woonplaats: Duitsland
Geplaatst: Gisteren, 17:48
Staat hij buiten ? Ziet eruit als rainrot. Zeker als hij veel buiten in de regenstaat, het heeft echt erg veel geregend, ik zeg rainrot.
Rainrot kan ook prima op die plekken zitten, en het hoeft niet perse door regen te komen. Hier had een maand terug eentje rainrot terwijl het heel lang droog was geweest. Oorzaak was al (te) dikke vacht voor het warmere weer waardoor de huid zweet/klam is en week wordt. Waardoor de bacterie die normaal op de huid leeft een ingang had, door veearts vastgestelde rainrot. Paard is geschoren en behandeld volgens rainrot protocol en moet een deken om ivm geschoren zijn.