Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
germie schreef:Elk paard heeft altijd wat wormeitjes bij zich, pas als een wormeitelling boven een bepaalde waarde komt zou je moeten ingrijpen. Dus dat is waarschijnlijk de reden. Water kan ook.
Mestonderzoek wordt vaak per groep gedaan, terwijl het best kan zijn dat er maar 1 paard te veel eitjes heeft. Dus alleen die zou dan ontwormd moeten worden. Of je doet gewoon alles nog een keer preventief met ivermectine ofzo (dat kost een 7-10 euro per spuit en is goedkoper dan een nieuw mestonderzoek per paard). Persoonlijk zou ik gewoon nu een ivermectine er in drukken en dan in december nog een keer of de moxidectine.
Maar het kan dus, het is alleen wel raar dat het bij oudere paarden 'doorbreekt'. Er zijn genoeg oudere paarden die je eigenlijk helemaal niet meer hoeft te ontwormen. Het is waarschijnlijk toch weerstand, of 1 van de nieuwe paarden is er door verhuizing vatbaarder v oor.
Misty12 schreef:En hij vaak worden die goed schoongemaakt??Water zou niet moeten kunnen. Dat is uit de waterleiding en het is een drinkbak met zo'n vlotterbal.
mooney schreef:Jaarlijks pramox is met spoelworm niet relevant, want dat werkt er niet tegen. De panacur kuur is goed inderdaad.
Sanet schreef:mooney schreef:Jaarlijks pramox is met spoelworm niet relevant, want dat werkt er niet tegen. De panacur kuur is goed inderdaad.
Equest Pramox bevat moxidectine en fenbendazole en werkt dus met dezelfde werkzame stof als panacur, namelijk die fenbendazole.
Waarom vind jij dan dat pramox niet relevant is tegen spoelwormen?
Casarell schreef:In de Equest Pramox zit Moxidectine en Praziquantel, geen Fenbendazole.