Cavalor FiberForce Gastro + Pavo Fibrebeet

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Evesz

Berichten: 43
Geregistreerd: 27-01-25
Woonplaats: Tielen, België

Cavalor FiberForce Gastro + Pavo Fibrebeet

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-03-25 12:33

Goedemiddag,

Ik ben redelijk nieuw en heb geen idee of hier al een topic over is, dus indien ja, excuses!

Mijn merrie is tijdens het singelen af en toe wel eens erg zuur. Ik heb meteen mijn veearts geraadpleegd omdat mijn belletje natuurlijk al gaat rinkelen en ik meteen een maagzweren denk. Ze heeft een 2-tal jaar geleden heel wat medicatie (antibiotica/onstekingsremmers/..) moeten krijgen, waardoor haar maag gevoelig geworden kan zijn. Ze heeft ook narcolepsie, en af en toe durft ze wel een wat innerlijke stress aanmaken met het over-en-weer stappen op de paddock, helaas kan ik hier niets aan veranderen.

Aangezien de merrie nog heel erg goed eet, heel wat energie heeft, geen protest onder het zadel/longeren en nog mooi blinkt adviseerde hij om ander voer te proberen alvorens we een gastroscopie uitvoeren.

Nu krijgt ze van bij ons op stal Lannoo Basic. Deze bevat heel wat zetmeel dat niet goed is voor paarden. Mijn veearts adviseerde me om over te stappen op de Cavalor FiberForce Gastro. Die bevat veel vezels, en bevorderd ook de speekselaanmaak.

Ik ben niet echt bekend met het merk, en ook niet met deze variant die ik nu dien te voeren. Ik kan er online ook weinig over terugvinden. Zijn er hier op Bokt mensen die dit voeren en er ervaring mee hebben?

De merrie verricht nu lichte arbeid, ik rij 2x per week en ze hangt 2x per week aan de longe. Uiteraard gaat dit in de toekomst wel opbouwen. Als we intensiever gaan trainen. Nu rijden we nog niet heel intensief en ook nog niet lang. Is de FiberForce Gastro een volledig voer? Is dit voldoende voor lichte arbeid? Geven jullie nog een balancer bij, zoja; welke?

Ze is ook moeilijk om op gewicht te houden door haar stress die ze soms aanmaakt en dus ook over-en-weer wandelt op de paddock. Nu gaf ik haar de All-In-Soup van Aveve bij, maar die bevat ook nog wel wat zetmeel en suikers. Om echt op gewicht te komen/blijven gaf de veearts Pavo FibreBeet aan. Hebben er mensen ook hier ervaring mee?

Sorry voor al de vragen, maar het voer is nieuw voor mij omdat ik bij mij vorige paarden nooit problemen had. Ze deden het goed op het stalvoer, maar deze merrie heeft duidelijk iets anders nodig. Ik vertrouw mijn veearts 100%, hij kent mijn paard ook echt goed. Maar ik denk dat er niets mis is, met wat info te vragen van mensen die er ervaring mee hebben..

Side note: Paard staat 24/7 buiten met schuilstal en vriendje. Zadelpasser is recent geweest en ostepaat komt zaterdag.

Indien nog andere tips voor een gevoelig maagpaardje, shoot!

Alvast hartelijk bedankt voor jullie feedback . :)

_Anke_

Berichten: 2407
Geregistreerd: 06-10-04
Woonplaats: Zuid - Limburg

Re: Cavalor FiberForce Gastro + Pavo Fibrebeet

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-03-25 14:08

Mijn merrie moet na een zware koliekoperatie en daarna maagzweren ook aangepast voer. Dit ook op aanraden van de dierenarts

Zij krijgt onder andere de genoemde Cavalor en de Pavo fibrenuggets. Zij doet het er goed op, gezien de maagzweren verminderd waren. Ze eet het goed. Zij krijgt hiernaast nog de Pavo green free mash als slobber. Maar geen aanvullende brokken , alleen hooi. Ze heeft met de Cavalor voldoende energie en ze werkt nog ongeveer 3 keer per week op M niveau.

Wildgirl

Berichten: 11881
Geregistreerd: 14-11-03
Woonplaats: Drenthe

Re: Cavalor FiberForce Gastro + Pavo Fibrebeet

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-03-25 15:06

Hier een gediagnosticeerde (lichte) maagpatient op gastro+ van Havens, Hartog lucernepellets en Hartog senior ruwvoermix. Ik zou bij het moeilijk op gewicht te krijgen, zichtbare stress en nijdig op de singel toch verder gaan kijken dan alleen het voer in dit geval...

Melissa

Berichten: 5839
Geregistreerd: 23-06-01

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-03-25 15:13

Ik voer mijn paard ook Fiberforce Gastro als extra bij zijn andere voer (Cavalor silhouette). Je moet er veel van voeren als je de aanbevolen hoeveelheid aanhoudt. In de Gastro zitten wel luzernestengels.

Havens Gastro is ook een prima brok. Iets hoger in zetmeel dan Cavalor, maar niet schokkend.

Marstall heeft Magenmueslie. Ik heb daar geen ervaring mee omdat Marstall hier niet te krijgen is, maar die ziet er qua waarden mooi uit. Wel hoog in eiwitten.

Daihyo

Berichten: 89477
Geregistreerd: 01-06-01
Woonplaats: Animals

Re: Cavalor FiberForce Gastro + Pavo Fibrebeet

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-03-25 19:21

Als ze maagzweren heeft gaat alleen overstappen op ander voer niet helpen. Heeft de dierenarts het niet gehad over een kuur omeprazol voor je een scopie laat maken? Dan weet je ook al snel wat.

Verder: des te stekeliger je voer, dus fijn hooi, zachte ruwvoermix. Geweekt voer is altijd goed, zachter voor de maag. Geen granen, zetmeel kan ook zorgen voor meer maagzuur aanmaak. Geen stress bij het eten zelf? Laat haar maatje haar eten?

Evesz

Berichten: 43
Geregistreerd: 27-01-25
Woonplaats: Tielen, België

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-03-25 09:50

Daihyo schreef:
Als ze maagzweren heeft gaat alleen overstappen op ander voer niet helpen. Heeft de dierenarts het niet gehad over een kuur omeprazol voor je een scopie laat maken? Dan weet je ook al snel wat.

Verder: des te stekeliger je voer, dus fijn hooi, zachte ruwvoermix. Geweekt voer is altijd goed, zachter voor de maag. Geen granen, zetmeel kan ook zorgen voor meer maagzuur aanmaak. Geen stress bij het eten zelf? Laat haar maatje haar eten?


Jawel, daar heeft hij het inderdaad ook wel over gehad. Maar ze is niet altijd zuur met het singelen. Daarbij heeft ze nog heel erg veel energie, blinkt ze mooi, loopt ze nog prima onder het zadel/longe. Daarom raadde hij aan van al even op ander voer over te schakelen, omdat het gene ze nu krijgt écht niet goed is. Zelfs niet voor een paard dat niet echt last heeft aan de maag.

Het zou ook orthopedisch kunnen zijn, omdat het dus niet altijd is. Kan ook hormonaal zijn. Zaterdag komt mij osteopaat, dus dat moest ik ook even afwachten. Normaal laat ik die 2x per jaar komen, maar omdat ik niet heel intensief gereden heb, is die vorig jaar in januari geweest.

Indien er daar dus geen verbetering in is, gaan we scopie doen...

Gisteren heb ik dus gelongeerd, en dan was niet zuur op het singelen.. :') Vandaag ga ik rijden, dus dan ga ik er weer goed op letten.

Ze staat met een vriendje (pony) op de wei, maar zij is wel baas. Ze kan dus wel voldoende eten. Enkel het hooi vind ik soms vervelend (privéstal). Dat blijft een gevoelig onderwerp.. Soms heeft ze een bol op de paddock staan, dus permanent hooi. Soms duurt het dan weer even alvorens er een nieuwe komt en krijgen ze dus los hooi. Dat vind ik zelf te weinig, dus dat vul ik aan met ruwvoerslobber.

Evesz

Berichten: 43
Geregistreerd: 27-01-25
Woonplaats: Tielen, België

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 18-03-25 09:58

Wildgirl schreef:
Hier een gediagnosticeerde (lichte) maagpatient op gastro+ van Havens, Hartog lucernepellets en Hartog senior ruwvoermix. Ik zou bij het moeilijk op gewicht te krijgen, zichtbare stress en nijdig op de singel toch verder gaan kijken dan alleen het voer in dit geval...


Ze is altijd wel een smal paardje geweest, en in de zomer staat ze prima. De winter is soms moeilijk te overbruggen door vermoedelijk de kou (ze krijgt wel een deken afhankelijk van de temperatuur). Het is niet dat ze graatmager staat, nu staat ze in principe goed. Maar als ik de trainingen weer intensiever wil opnemen, heb ik liever nog iets meer reserve aan het paard. :D

De stress is ook niet altijd, dat is soms 2x in de week dat ze wat zenuwachtig op de wei wandelt, soms ook weken niet. Voor de rest is ze wel heel rustig, als ze mee met de kudde op de weide mag en in de hand en dergelijke.. Ze vertoont dit gedrag als sinds ik haar heb (nu 4 jaar). Het is sinds 2/3 weken dat ik het in het snuitje heb dat ze soms tijdens het singelen zuur kan zijn..

De Gastro+ vond mijn veearts ook goed, maar vond de FiberForce Gastro nog iets beter omdat daar nog minder zetmeel inzit. Ik vul dit aan met ruwvoer slobber die weinig suikers bevat. Ze moet sowieso op anders eten, omdat degene die ze nu krijgt ook al niet ideaal is voor paarden zonder maagproblemen.

We veranderen het voer, de osteopaat komt ookt nog. Komt er weinig tot geen verschil, dan gaan we de scopie sowieso doen.