Paard heeft Cataract/Staar (ervaringen?)

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Reggledoos
Berichten: 263
Geregistreerd: 19-05-07

Paard heeft Cataract/Staar (ervaringen?)

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-02-25 02:00

Als vervolg op mijn vorige topic waarin ik aan gaf dat mijn paard een vlekje in zijn oog heeft is nu de conclusie getrokken dat het "Staar" is.
Zijn er misschien mensen die hier ervaring mee hebben of tips? Hij krijgt nu metacam en atropine druppels om erger te voorkomen maar beter gaat het helaas natuurlijk niet meer worden.

xAnthea

Berichten: 4472
Geregistreerd: 18-09-10
Woonplaats: Belgie

Re: Paard heeft Cataract/Staar (ervaringen?)

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-25 07:04

Geen ervaringen bij paarden, enkel mensen, maar cataract = een troebele ooglens. Dat is er of dat is er niet. Ik snap de opstart van die medicatie niet want dat werkt niet bij cataract.
Een operatie is de enige optie om de lens weer helder te krijgen maar ik weet niet of dat bij paarden gedaan wordt…

ryukapple

Berichten: 1937
Geregistreerd: 06-11-12
Woonplaats: Raalte

Re: Paard heeft Cataract/Staar (ervaringen?)

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-25 09:30

Hier een paard gehad met grijze staar in een van de ogen. Had hier weinig last van behalve dat ze aan die kant slecht zag en bij veel vliegen bvb wilde dat oog wel eens sneller gaan tranen. Hier waarschijnlijk gekomen door een beschadiging maar precies weten we het niet ze had het al toen ze bij mij kwam.