Ervaringen hoornvlies beschadiging

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
rowindie
Berichten: 669
Geregistreerd: 17-12-20

Ervaringen hoornvlies beschadiging

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 04-02-25 22:08

Hoihoi!

Helaas heeft mijn veulen een ongelukje gehad in de wei waardoor ze nu een hoornvlies beschadiging heeft. Althans voor zover we nu kunnen zien is het een hoornvlies beschadiging. Nou kreeg ik de tip van iemand om een echo te laten maken van het oog om te zien of er meer schade is. Heeft iemand hier ervaringen mee? Dit in verband met eventueel een ander behandelplan als wat ze nu krijgt.

Voor nu heb ik druppels, zalf en novacam gekregen. Ook heeft de dierenarts bloed afgenomen om een serum te maken. Dit schijnt te helpen bij het herstel en kunnen we morgen ophalen.

Volgens de dierenarts was er wel aardig wat letsel (zal de foto toevoegen) en is een strikt behandelplan nodig. Hier gaan we dus ook mee bezig maar nu ik de tip heb gekregen om een echo te laten maken ben ik wel even benieuwd hoe en wat anderen gedaan hebben in deze situatie. Ik hoop dat het nog te herstellen is en dus bekijk ik mijn opties even om vervolgens voor te leggen bij de dierenarts.

De dierenarts heeft goede foto’s gemaakt dus wellicht dat ik die op een later moment nog kan toevoegen voor een beter beeld.


Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

wortel115

Berichten: 2394
Geregistreerd: 14-06-11
Woonplaats: Kooloonong, Australië

Re: Ervaringen hoornvlies beschadiging

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-02-25 22:28

Je kunt met je dierenarts overlegggen of een doorverwijzing naar een oog specialist nodig is.

rowindie
Berichten: 669
Geregistreerd: 17-12-20

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 04-02-25 22:30

wortel115 schreef:
Je kunt met je dierenarts overlegggen of een doorverwijzing naar een oog specialist nodig is.


Dat is inderdaad de volgende stap, maar anderen hun ervaringen vragen is nooit verkeerd denk ik :D

Ibbel

Berichten: 51019
Geregistreerd: 01-09-04
Woonplaats: West-Veluwe

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-02-25 22:38

Ik heb nog nooit een echo van een oog laten maken bij een hoornvliesbeschadiging, serum laten afdraaien, of metacam gegeven en ik krijg het gevoel dat je goed genaaid wordt door je DA. Evidensia of Anicura misschien?
Hoornvliezen herstellen binnen een paar dagen. Ik zou lekker even zalven/druppelen en afwachten hoe het herstelt. En dat serum sowieso lekker retour sturen, da's geldklopperij. En met een beetje pech infecteer je het oog er ook nog mee.

rowindie
Berichten: 669
Geregistreerd: 17-12-20

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 04-02-25 22:47

Voor zover ik weet geen evidensia of anicura. Tenzij ik flink scheel ben en t nergens kan vinden :+

Dierenarts zelf heeft het verder ook niet over een echo gehad hoor. Die tip heb ik gekregen van iemand die een soortgelijke situatie heeft gehad waarbij er toch meer schade bleek te zijn als wat er zichtbaar was met de vloeistof in het oog.

Voor nu blijven we inderdaad zalven en druppelen maar ik denk graag vooruit met hoop op goed herstel :D

_Jerry
Berichten: 50
Geregistreerd: 11-01-19

Re: Ervaringen hoornvlies beschadiging

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-02-25 22:56

Ik zou er bij oogproblemen zeker bovenop zitten. Hoe vaak kun je zalven en druppelen? Hoe vaker hoe beter. Helaas heeft een paard bij ons op stal minder geluk en is op de kliniek beland. Daar was inderdaad meer schade dan in eerste instantie gezien werd. Met 5 keer per dag zalven, druppelen en flnke pijnstilling lijkt het nu wat beter te gaan.

Jolliegirl

Berichten: 34360
Geregistreerd: 18-07-04

Re: Ervaringen hoornvlies beschadiging

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-02-25 23:15

Oef dat is een fikse beschadiging!
Ik herken het van mn kat...die dit al 6x gehad heeft...

Zorg voor een antibioticum met vitamine A erin... Vit a herstelt het hoornvlies! En dat kan echt heel snel gaan.

Isathal is ook een hele fijne zalf!

rowindie
Berichten: 669
Geregistreerd: 17-12-20

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 04-02-25 23:23

Ja t arme dier… :') Niet fijn om dr zo aan te treffen in de wei maar goed weinig aan te doen nu. Ik weet even niet zo uit mijn hoofd of er vit A in zit bij dat van mij. Zal morgenochtend wel even kijken :)

Dierenarts zei 3x daags zalven en druppelen maar heb inderdaad al gelezen dat vaker beter is. Doordat je nu al flink wat schade kan zien ben ik ergens ook wel bang dat er meer is dan we nu kunnen zien… Maar goed we wachten even af en gaan er alles aan doen om het oog weer heel te krijgen.

Jolliegirl

Berichten: 34360
Geregistreerd: 18-07-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-02-25 23:30

3x daags is het minimale denk ik?
Kijk elk uur zalven heeft echt geen zin .. ik deed het elke 3/4 uur.

Opthosan was de ene zalf bij ons dacht ik...met vitamine A..ook.online te verkrijgen bij bijvoorbeeld medpets.

en de Isathal de andere..die bevat antibiotica dacht ik.
Een met een geel dopje en de andere een tube met oranje lettertjes.
Die combi heeft ervoor gezorgd dat alles heel fijn geheeld is.

kimmie1

Berichten: 2391
Geregistreerd: 24-02-04

Re: Ervaringen hoornvlies beschadiging

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-02-25 00:05

Ik moest in begin 7x per dag zalven en 2x per dag atropine druppelen. En ook Metacam er bij geven. Ik heb 4 maanden door mogen zalven. Dus met een paar dagen genezen is echt niet bij elke hoornvlies beschadiging zo.

Ik vind de reactie van Ibbel niet kunnen. Laat dit soort uitspraken maar aan dierenartsen over lijkt me, erg link advies wat je geeft.

Voor ts veel beterschap voor je paard, hopelijk geneest het voorspoedig.

_merel_

Berichten: 1886
Geregistreerd: 26-05-06
Woonplaats: Vosmer

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-02-25 00:07

Mijn pony heeft dit ook gehad en kreeg naast zalf en druppels ook een vliegenkap op waarbij de helft van dr gezicht donker was afgedekt. Dat oog kreeg veel meer rust als er geen licht in viel.

lauret
Berichten: 408
Geregistreerd: 28-08-07

Re: Ervaringen hoornvlies beschadiging

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-02-25 00:17

Voor een oogspecialist kan je het beste contact opnemen met Hanneke Hermans of met de faculteit in Utrecht. Beide kunnen een aanvullende echo maken om het oog goed te bekijken. Sterkte!

xAnthea

Berichten: 4460
Geregistreerd: 18-09-10
Woonplaats: Belgie

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-02-25 06:32

Eigen serum druppels is iets wat bij mensen wordt toegepast en helpen bij droge ogen en wondjes aan het hoornvlies. Ik wist niet dat dit bij paarden ook al werd toegepast, maar bij mensen heeft dit wel een positief effect!
Verder lijkt me dat een echo van het oog vrij zinloos is bij een hoornvliesbeschadiging, dat zou ik dus zeker niet laten uitvoeren. Een oog geneest erg snel, goed druppelen en zalven idd! Succes.

AdemoJoey

Berichten: 569
Geregistreerd: 29-03-03

Re: Ervaringen hoornvlies beschadiging

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-02-25 07:47

Serum van het bloed is bij een paard op onze stal ook onderdeel van de behandeling geweest, moest toen 6x per dag het oog verzorgen. En zijn oog is hersteld. Geen idee natuurlijk of de schade vergelijkbaar is. De opmerking van Ibbel vind ik heftig en ik heb zelf absoluut niet het idee gehad dat het geldklopperij was.

Mbt de echo kan ik jou geen advies geven. Ik neem aan dat dat op een kliniek zal moeten? Bepaalde echo's kunnen ze hier thuis, maar van het oog weet ik dat niet. Als het thuis kan zou ik het waarschijnlijk wel aangaan.

Aife
Berichten: 128
Geregistreerd: 12-03-21

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-02-25 08:28

Ik heb hier helaas aardig wat ervaring mee, maar enkel bij honden.

Bij 1 hond hadden we de beschadiging te laat gezien en zij heeft er glaucoom door ontwikkeld en is haar oog kwijt geraakt.
De andere twee zijn elke keer door heel vaak te zalven genezen. Bij eentje zie je nog wat een waas, soort litteken van de beschadiging maar je merkt niets aan haar gedrag. Ze heeft er zelf geen last van.
Dus goed opzitten, heel secuur en vaak zalven en dan komt het normaal wel goed.

Als je binnen de 10 dagen geen verbetering ziet, zou ik er wel mee verder gaan naar een echte oogarts voor dieren. Dat gaf de oogarts-dierenarts hier ook altijd als raad. Binnen de 10 dagen moet er verbetering zijn (maar niet volledig weg eh, enkel verbetering) en anders moest ik terugkomen en moest er verder gekeken worden ivm een mogelijke bacterie etc.

rowindie
Berichten: 669
Geregistreerd: 17-12-20

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 05-02-25 10:58

Ik heb opthocycline, atropine druppels, dat serum, novacam en nog iets wat ze nog 2x 1 daags in de nek gespoten moet krijgen (nu nog 1 keer). Kan alleen door het fantastische handschrift van de dierenarts niet lezen wat het is :')

We gaan even afwachten totdat de dierenarts vrijdag weer langs geweest is en dan verder kijken naar eventuele andere opties…

Dit was vanochtend
Afbeelding

Jolliegirl

Berichten: 34360
Geregistreerd: 18-07-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-02-25 11:07

Optocycline hebben we idd ook gehad! Goed spul, kat was er allergisch voor helaas haha.

Ziet er al veel minder geïrriteerd uit! Ik vind het er zelfs en beter uitzien!

Heb je een vliegenkap op met verduisterd stuk toevallig? Zou je nog kunnen overwegen. Dan heeft het ook écht die rust.

Kan gewoon met duct-tape aan de buitenkant.

rowindie
Berichten: 669
Geregistreerd: 17-12-20

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 05-02-25 12:20

Ik heb vast nog wel ergens een vliegenkap liggen. De vraag is alleen of die om blijft zitten met de 2 jarige draak die er tussen loopt haha

Jolliegirl

Berichten: 34360
Geregistreerd: 18-07-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-02-25 13:26

rowindie schreef:
Ik heb vast nog wel ergens een vliegenkap liggen. De vraag is alleen of die om blijft zitten met de 2 jarige draak die er tussen loopt haha



Dan is het even het risico afwegen. Gedonder bij het oog met de kap afkrijgen, of het risico nemen dat ie blijft zitten.


Je bent goed op weg!

Pallatin

Berichten: 2890
Geregistreerd: 30-05-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-02-25 19:11

Heel eerlijk: mocht je 2 jarige waarschijnlijk aan de vliegenkap gaan trekken dan zou ik m aflaten. Als ie daardoor in het oog komt ben je straks verder van huis.
Dus tenzij je veulen apart kan staan of met rustige maatjes zou ik het risico niet nemen. Mocht je het wel doen kies er dan eentje die de ogen helemaal vrij laat zoals die van rambo
Heel veel sterkte iig!!

Luna2006

Berichten: 3270
Geregistreerd: 03-04-13

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-02-25 21:54

Hier nooi een echo gedaan. Mijn veulentje heeft echt een gat gehad in zijn oogje, nooit achter gekomen hoe hij het heeft gekregen.
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Is heel mooi genezen en hij ziet top met dat oog.

Mijn hengst met oud oogletsel wel ooit een echo laten maken maar ze konden mij eigenlijk niet meer zeggen als mijn eigen DA dus vond het geld weg gegooid...

rowindie
Berichten: 669
Geregistreerd: 17-12-20

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 05-02-25 22:07

Heb voor nu in overleg met de da maar even geen vliegenkap om gedaan. Ze is erg gehecht aan de rest van de kudde en extra stress met apart zetten (met moeders) lijkt me niet verstandig in deze situatie.

T druppelen en zalven gaat gelukkig echt super goed! Wel met praam want het kan een kleine boef zijn :+

De dierenarts belde eind van de middag nog even om te vragen hoe het ging. Vrijdagochtend komt hij weer langs en hij gaf toch nog wel een keer aan dat er wel een ernstige beschadiging is waar we met behandelen echt bovenop moeten zitten. Verder heeft hij het nog niet over een echo maken gehad. Zolang het maar verbeterde was het goed… We doen ons best en hopen op het beste :o

MissyNr1
Berichten: 353
Geregistreerd: 29-04-20

Re: Ervaringen hoornvlies beschadiging

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-02-25 23:06

Ziet er al beter uit! Het kan zijn dat je bloedvaatjes gaat zien die vanaf de zijkant in gaan groeien richting de beschadiging. Dat is een goed teken, dat is een onderdeel van de genezing

rowindie
Berichten: 669
Geregistreerd: 17-12-20

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-02-25 10:49

De dierenarts is net geweest en we gaan de goede kant op! :o

De atropine druppels verlagen we naar 1 keer per dag, de rest blijft 3x daags voor nu maar het zag er al een stuk beter uit volgens de da! Ik gok dat een echo verder dus ook niet nodig gaat zijn. Woensdag komt tie weer kijken :)

Jolliegirl

Berichten: 34360
Geregistreerd: 18-07-04

Re: Ervaringen hoornvlies beschadiging

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-25 11:10

Wat fijn! Ga zo door.