Jet schreef:Als je echt wil dat het alle kansen krijgt om goed te herstellen zou ik toch een revalidatiestal overwegen. Ik weet er eentje in het midden van het land die € 12,50 per dag vraagt als het goed is en die kosten heb je inderdaad bovenop je eigen stallingskosten, maar anders is de kans best groot dat alles voor niets was en daar heb je naar mijn idee dit allemaal ook niet voor gedaan.
Als je dat echt niet wil vrees ik dat je paard niet optimaal gaat herstellen omdat hij logischer wijs op zijn eigen stal niet zuinig is met zichzelf. Het zou nog anders zijn als ze 24/7 buiten zouden staan met zijn groep, dan heb je veel minder geren. Maar juist het afwisselend op de wei en in de paddock, 's nachts op stal van zijn groep geeft voor hem nu veel teveel onrust.
Ik denk dat die 12.50 euro per dag extra wat uitmaakt wat je nu per dag betaalt op een pensionstal? Dat het bedrag toch al snel 450 euro is per maand voor stalling en revalidatie? En misschien wel 500 of nog meer. 12.50 per dag klinkt niet zo veel, maar is toch 307,50 voor 30 dagen. En dat komt er dan bij, mits de stalprijs hetzelfde is als wat je nu ook betaalt.
Het gaat er dus om wat de prijs per dag of per maand is inclusief stalling en revalidatie om echt uit te kunnen rekenen wat het kost.
Een paard op een kliniek zetten is overigens en belachelijk duur (meer dan 10 jaar terug al 25 euro per dag, een gedrag wat je toen betaalde inclusief training zeg maar), en dan word je paard dus voor dat bedrag niet eens getraind of gestapt, zelfs als dat kan. Mijn paard werd voor die ene nacht niet eens in de paddock gezet de paar uurtjes overdag en heeft ook geen biks gehad. Dus dat vond ik zeer slecht voor een twenter. Die kon gewoon naar buiten (maar dus niet op het gras), dus dat hadden ze prima kunnen doen totdat ik hem weer kwam halen. Ik vind dat een paard zo veel mogelijk buiten moet zijn waar dat kan. Hierdoor merk je dat zelfs bij een kliniek het vaak gewoon 'makkelijk' moet. Mijn ruin stonk na 1 dag op een andere stal (stress?) en was gewoon uitgehonderd toen hij thuis was (en mocht dus wel gewoon weer eten). Ik denk dat er paarden zijn die echt beter thuis in een vertrouwde omgeving kunnen staan. Daar moet je ook naar kijken.
Mijn merrie verhuizen voor 2 weken revalidatie? Dat levert meer stress op dan thuis het zo goed mogelijk proberen voor elkaar te krijgen. En zo te lezen heb je het goed voor elkaar TS.
Sinds 2014 gediplomeerd instructeur en sinds januari 2021 mag ik zelfs instructeurs opleiden. Ik mag lesgeven in alle disciplines en alle niveaus. Lijkt instructeur worden je ook geweldig? Of wil je gewoon meer weten? Stuur maar een pb.
En ineens ben je een officiële marathonloper.

Nooit gedacht, toch gehaald. Slik, topatleet dus.