Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
snorkel1986 schreef:Bij mij gaat er rond de 300 gram per verbeurt (dus 2x per dag) in tijdens een kuur in geweekte bietenpulp met beetje musli voor lekkeregegheiddie dus goed geweld is maar zeker geen natte soep is is.. op advies van da
Is kwpn van 1,65 stevig type
ikke schreef:Hoeveel water zit er bij je voer?
Psylium (vlozaad) moet je niet droog voeren maar als slobber. Niet overdrijven me de hoeveelheid water, maar wel goed nat maken.
Daarnaast zou ik I-net even uitknijpen; het kan goedkoper en beter....
senna21 schreef:Je kunt ook (gekookt of gebroken) lijnzaad gaan voeren in plaats van vlozaad. Niet ieder paard reageert hetzelfde.
https://www.paardendrogist.nl/blog/lijn ... en-of-niet
nikysa90 schreef:FleurSandro schreef:150 gram psyllium lijkt mij niet de oorzaak... ik voer 500 gram per dag voor een week altijd, nooit problemen mee. Ik doe het ook als laatste bij de slobber en mijn slobber is geen soep.
500?!?Oh dan zit ik inderdaad te laag. Ook niet zo raar eigenlijk, op zo'n groot lichaam.
nikysa90 schreef:FleurSandro schreef:150 gram psyllium lijkt mij niet de oorzaak... ik voer 500 gram per dag voor een week altijd, nooit problemen mee. Ik doe het ook als laatste bij de slobber en mijn slobber is geen soep.
500?!?Oh dan zit ik inderdaad te laag. Ook niet zo raar eigenlijk, op zo'n groot lichaam.
Ibbel schreef:En de andere reden voor wat moeilijker mesten: als je paard idd een hoop zand in z'n darmen heeft, kan het vlozaad dat zand losmaken tot de volgende 'bocht' (bij wijze van spreken), en kan dat dus ook de reden zijn. Dan is het niet het vlozaad zelf, maar het zand dat ermee verplaatst wordt.
nikysa90 schreef:Ibbel schreef:En de andere reden voor wat moeilijker mesten: als je paard idd een hoop zand in z'n darmen heeft, kan het vlozaad dat zand losmaken tot de volgende 'bocht' (bij wijze van spreken), en kan dat dus ook de reden zijn. Dan is het niet het vlozaad zelf, maar het zand dat ermee verplaatst wordt.
Dat zou ook zomaar kunnen. Ik zal weer een paar handschoenen met mestmonsters ophangen. Kijken of ik zand in de vingertopjes zie.