Gister ben ik met mijn merrie naar de kliniek geweest omdat ze al 3 weken niet lekker liep. Niet echt kreupel, maar wel erg stijf, niet door het lijf heen en gewoon erg vast in de achterhand. Had zelf meteen bekken/SI in mijn hoofd. Op de kliniek gister eerst buigproeven gedaan en op harde en zachte cirkel. Hier kwam ze goed doorheen. Vervolgens wat SI gerelateerde dingen getest. Hier was ze erg gevoelig. Er is daarom een inwendige echo gemaakt en het was goed mis
Bij de echo werd ernstige artrose in het SI gewricht vastgesteld. Volgens de DA moet dit wel ontstaan zijn door trauma van buitenaf, waarschijnlijk een ernstige val. Hij zegt dat het er al heel lang zit en sluit niet uit dat het als veulen al is gebeurd. Enerzijds heel erg dat ze hier al lang mee loopt, anderzijds een opluchting dat ik haar niet zelf stuk heb gereden, mijn grootste nachtmerrie. Rijden heeft natuurlijk de slijtage wel verergerd omdat op het moment dat het bekken moet kantelen, achterhand eronder en bij elkaar rijden zorgen voor meer slijtage. Dit moet dus echt zeer hebben gedaan en ik vind dat zo erg. Achteraf vallen er wel wat puzzelstukjes op z'n plaats. Pony werd nooit beter bespierd in de achterhand en ondanks goed trainen bleef ze moeilijk rond te rijden. Uiteraard wel naar osteo geweest maar heb spijt dat ik niet eerder een echo heb laten maken, dan was ik meteen gestopt met rijden natuurlijk
Pony heeft nooit gestaakt oid...DA zegt dat zolang zij in haar eigen, natuurlijke houding kan lopen, ze pijnvrij is. Hij denkt dat aan een lang teugeltje in een lichte bak moet kunnen en een buitenrit op goede ondergrond ook. Dressuur, springen, longeren, trainen aan de hand en alles wat een beroep doet op haar achterhand is niet goed voor haar en kan niet meer. Ik wil er voorlopig helemaal niet meer op, dus ze gaat op pensioen. Ik durf het risico niet te lopen haar te belasten. Inspuiten heeft volgens DA geen zin, het is te ernstig daarvoor. Zelfs met inspuiten zou hij er niet meer mee gaan serieus rijden. Ik ben er zelf super verdrietig van, maar voor de pony wordt het vanaf nu alleen maar beter. Zij gaat het rijden niet missen en hoeft niet meer in houdingen te lopen die zeer doen.
Maar... wat nu? Pony blijf uiteraard gewoon bij mij. Ze staat aan huis op een track en soms weidegang, die beweging is goed voor haar zei de DA. Echter wordt ze dik van lucht en weet ik echt niet hoe ik haar in shape ga houden zomers. Ik werkte al met graasmaskers of zelfs helemaal niet op gras, maar dan reed ik ook nog 3x per week. Hoe ik haar nu op gewicht ga houden weet ik echt niet. Zijn er mensen met soortgelijke situaties? Hoe pak je dit aan? En wat kun je ze wel aan onbelaste beweging geven? Wandelen, mee aan de fiets... Nog meer tips?
Hoor graag hoe jullie omgaan met zulke blessures bij jonge paarden.
Alvast bedankt!

.
. Mijn merrie heeft iets soort gelijks, niet het si maar wel in die regio artrose. Ik ben per direct gestopt met rijden maar mijn merrie staakte ook al wat met werken. Dus die had er echt wel last van. Nu 1.5 jaar later is ze stabiel, doe ik soms nog stukjes stapritjes zonder zadel, doe vooral veel wandelen en verder aan de hand werken waarbij ik goed kijk wat ze aan kan. Rust roest Idd, maar merk ook dat ze met perioden de gymnastiek oefeningen een stuk minder makkelijk uit kan voeren. Ik vraag ze dan wel nog, maar accepteer dan het minimale al, net wat op die dag lukt. Wel probeer ik er wat regelmaat in te krijgen en merk dat ze meestal wel beter in haar vel komt als ik dit soort dingen blijf doen. Ik heb haar na de diagnose wel vrijwel hele zomer op het land laten lopen met af en toe wandelen, en pas einde zomer weer wat meer gaan vragen. 
