Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
petraaken schreef:tja ik vind toch dat een veulen moet leren vast staan al is het maar als de smid er eens een keertje de vijl over de hoeven moet houden.
superpony schreef:HOe oud is het veulen?
Wij hebben een veulen van ruim 2 maanden en een veulen van 1,5 maand, maar zet ze nog helemaal niet vast.
Wat we trainen zijn hele korte sessies en dan klaar. Ik denk dat je je veulen al veel te lang wil laten vast staan. Maar zelf zou ik het nog helemaal niet doen.
Kabayo schreef:Superpony ik weet niet hoe klein jou veulen abc is , maar hier hoort bij het abc ; poetsen, wassen, stilstaan, halster om, vast staan, voetjes tillen, delen op en af (zweetdekentje om te oefenen, blijft niet op) en trailer mak zijn. Ook ga ik geregeld even iets alleen met het veulen buiten doen en mama blijft in de stal.
Wel ben ik nooit langer dan 10 minuten bezig. Want het hoeft gewoon niet langer
Ts als je al zo kort bezig bent zou ik het gaan corrigeren. Negeren werkt vaak niet zo goed bij dit probleem.
superpony schreef:Mijn quarter veulen kan heel goed wijken voor druk. Spelenderwijs aangeleerd en komt echt bij alles van pas. Hij is 1x bij mn man achterop gesprongen, maar bij mij doet hij dat echt niet. En we hebben een pp, ik loop over de track met kruiwagen, hooi etc.
2 Weken terug kwam de tandarts die een even oud veulen heeft en wilde even kijken hoe voetjes optillen hier gaat. Hij stond gewoon los en hij kon ze zo oppakken.
Heb aardig wat kennissen met veulens die allemaal los staan als de hoefsmid komt en ook even de voetjes zo worden opgetild.
Ons veulen begon ook met bijten, maar heb dat niet hoeven te "straffen". En hij is van bang naar heel knuffelig gegaan.
De shet en veulen komen van andere kant van Nederland. Stonden gewoon los tussen balen. Ook vroeger nooit een veulen vast gezet in de trailer als ze naar de merries met veulens weide gingen bijv.
Scheiden van de moeder doe ik echt niet. Dat is zo tegen natuurlijk. Ze gaan vanzelf wel afstand nemen en kan dan altijd dat nog iets doorpakken door apart te zetten.
Ben nu ruim een week of bijna 2 weken alweer de merrie aan het oppakken en dan loopt veulen mee of stata ergens. Andere merrietje en veulen komen ook gelijk. Gaat prima en anders gewoon geduld hebben.
Hebben ons ooit 1x laten overhalen wel veulen op stal te zetten en de moeder te rijden, maar 1x, nooit meer. Inmiddels veel meer ervaring en ontwikkelingen.
Mensen willen veel teveel en ook veel te snel. Ja, veulen abc is goed, maar overdrijven is een vak. Ook volwassen paarden kun je nog steeds trainen. Anders zouden we daar sws niks mee kunnen natuurlijk.
Ook de reden dat we weer zelf zijn gaan fokken en niet meer een verknald paard wilden kopen. Die nu vaak genoeg gehad.
Normaal deden we na geboorte halstertje om. Nu niet gedaan en na een week begonnen. Paar dagen later nog eens. Paar dagen daarop weer. Toen een rondje gaan lopen. Week later nog eens zo gedaan.
Paar keer omdat ik alleen was halstertje om gedaan om te poetsen en kleine stukjes gelopen.
Toen zeker 2 weken niks, moeders halster om, veulen halster om en met beiden samen gaan wandelen.
En het shetten veulen kon echt 0,0 en was doodsbang. Dat haal je met geduld en tijd echt wel weer in. Nu heeft hij opeens door dat het heerlijk is om te kroelen.
Meerdere ( ook ervaren!! ) mensen zeggen hier dat je ze nog niet moet vastzetten of het niet nodig is, of echt heel kort. TS wil dat niet horen en pakt net de ene opmerking dat het wel kan. Wat niet verstandig is, want als TS voldoende ervaring had, werd de vraag hier niet gesteld.
Je kan beter niks doen dan teveel. Wat verkeerd is gegaan is echt veel lastiger op te lossen, dan wat niet is gedaan. Maar goed, dus wederom een reden dat we geen paard meer wilden kopen om andermans ellende voor zoveelste keer op te lossen en weer eens zelf te fokken.
Kabayo schreef:Maar als de een het niet doet neemt niet weg dat het zo fout is als een ander het wel doet. Ik vind het bijvoorbeeld super makkelijk als ik het veulen vast kan zetten. Zeker als ik zoals altijd alleen ben. Gisteren helemaal alleen naar de zee en weer naar huis. Toch wel makkelijk als ze vast staan kennen dan.
Hele piepjonge veulens zet ik niet vast ivm hun nekje. Maar ik leer ze wel omgaan met druk. Presure-release
Het is natuurlijk geen noodzaak, het is niet dat ze het nooit gaan kennen als je het nu niet leert. Niemand zegt dat het moet he. Ik vind het gewoon makkelijk. Ben wel van mening dat het gewoon voor het beestje ook veel makkelijker is dat het normaal is. Ipv er nog veel tijd in te moeten steken als ze 3 zijn
Corrigeren van veulens is verder niks belachlijks aan. Hoort bij de opvoeding. Natuurlijk moet je ze niet gaan meppen. Maar 1 stapje achteruit zetten overleven ze wel
Ik zet ze overigens terug in de stal als ze beginnen te schrapen. Dan is de concentratie weg en hebben ze geen zin meer.
Kabayo schreef:Huh? In de stal zetten is geen straf? Ze staan hier snachts op stal dus als ik ze op stal zet is het gewoon einde training en hoeven ze niks meer van mij. Ik luister dan juist naar het veulen die aangeeft dat het klaar is.
Het is niet erg een 3 jarige iets te leren. Maar menig 3 jarige wordt zo groen als gras uit het land geplukt, moet leren longeren, moet leren rijden, moet leren aangespannen lopen of wat dan ook. Waarom zou je dan ook nog het hele veulen abc aan moeten leren? Als mensen dat graag doen, doe dat vooral. Ik wil ze dat stukje graag ontnemen als dat kan om ze als veulen al te laten zien dat dit normaal is.
Leren stilstaan is stap 1 inderdaad. Vaststaan stap 2. Snap echt niet waarom dat zo vreselijk erg is. En al mijn veulens hebben hier echt nooit een probleem van gemaakt. Ik gelukkig ook niet