Helaas is vorige week donderdag bij mijn liefste shire Sam (8jr) een breuk gevonden op een röntgenfoto.
De breuk zit tussen het hoefbeen en het kroonbeen. Ook is er wat artrose rond die plek gevonden.

De dierenarts geeft 2 opties :
1 : Fragment verwijderen onder algehele narcose.
Dit geeft de beste prognose
voor de lange termijn, zeker icm stamceltherapie tegen de artrose. Bij een groot paard is de narcose echter wel een groter risico met mogelijke complicatie myopathie en problemen bij het opstaan.
2 : Staande een zenuwsnede.
Dit betekent geen anesthesierisico. Dit lost niet het probleem op maar neemt wel de pijn weg. Wel moet daarna de voet dagelijks goed gecontroleerd worden op wondjes om einschuss te voorkomen. Effect van de behandeling tussen de 5 en 15 jaar.
Paardenpraktijk Ridderkerk is geweest, en zij werken samen met Crimpenerwaerd. Er is overleg geweest met een specialist en daar is bovenstaande uit gekomen.
Zijn er hier mensen die ervaring hebben met 1 van deze behandeling en dan met name bij een groot, zwaar paard?
Ik lees graag jullie mening/ervaring.
