Dit beeld heeft weken aangehouden en elke keer na de kuur poeder anti-biotica en novocam kwam het weer terug. Maar steeds iets heftiger, na 4 weken van af en aan prutsen kwam het dit keer zo heftig terug dat we de einschuss (die inmiddels al 2x onstaan was) zelfs na inspuiten met vocht afdrijvers niet onder controle gekregen. Het rare was dat toen ook echt bleek dat het vanuit hoger op kwam omdat de koot en pezen slank waren maar de knie en heup veel vocht hadden.
Uit de bloedonderzoeken kwamen gigantische hoge ontstekingswaardes.
Op dat punt ben ik naar de Lingehoeve gegaan en is er een echo gemaakt van de knie/heup. Daarop zagen ze een onsteking van een ader, de behandeling was 3 weken lang intraveneus antibiotica inspuiten en op de novacam laten. Zo gezegd zo gedaan, na die drie weken was het inderdaad weg en de hele lente/zomer is het verder goed gegaan. Dit heeft al met al z'n 16 weken geduurd en vanaf daar zijn we dus finally het herstel process in gegaan.
Nu zitten we echter in 2021 in precies dezelfde maand als vorig jaar en je raad het al.. het is weer terug. Dit keer echter links voor, eerst nog geprobeerd met antibiotica poeder.. Maar toen bleef het er toch weer doorheen komen dus terug naar intraveneus voor 8 dagen. Dit leek tot voor als kort gelukt te zijn.. De afgelopen twee weken weer rustig gelongeerd en alles opgepakt en rustig aan gedaan met genoeg rust. Maar nu vandaag is het weer raak.. Nu echter dus rechts achter.. Weer de knie dik en de heup, maar de koot en pezen smaller in verhouding. Inmiddels hebben we dus drie benen gehad en het is het echt volstrekt onduidelijk waar het vandaan komt.
Ik ga morgen de Lingehoeven bellen en eventueel Equithom om te kijken of ze een idee hebben en het nut heeft om hem daar heen te brengen. Hier weten de klinieken en dierenarts even niet zo goed waar ze moeten kijken.. Ook omdat hij wel verder goed te pas is.
Enige overeenkomsten met vorig jaar:
- De precieze tijd, zelfde maand alleen twee weken verschil.
- Hij krijgt de vaccinatie in deze maand, maar er zat de vorige keer wel meer weken tussen de ontwikkeling van symptomen dan deze keer. 1ste was het pas 5 weken er na dat het fout ging, nu 2 weken.
- Hij heeft wel jeuk, dat had hij vorig jaar ook rond deze tijd en de rest van het jaar totaal niet. Hij schuurt wel iets maar niet zo heftig.. Je ziet een klein beetje dat de haren afbreken bij de bovenste lijn van de hals. Maar voor de rest zie je eigenlijk niks. Dit hield vorig jaar uiteindelijk op en hij heeft er de hele winter/lente/zomer geen last meer van gehad tot afgelopen september.
Maar ook niet direct bij de jeuk kwamen de rare symptomen, hier zaten ook weer enkele weken tussen..
- Hij springt overigens wel steeds moeilijker aan, dat is denk ik te wijden aan het spier verlies. Maar wellicht dat het als symptoom gezien kan worden. De gehele linkergalop vind hij lastig, maar hoe sterker hij weer werd in training hoe minder hij het deed. Echter nu aan de longeerlijn wilde hij totaal niet meer goed aanspringen. De eerste keer probeerde hij toen vooral niet aan te springen at all. Maar toen waren we ook nog maar een startende combinatie die heel erg zoekende was.
- Hij mest wel iets minder, geen idee of dit related is. Dit is alleen als het been dikker is.
Nou dit was de waslijst met opmerkelijke dingetjes en bovenal de overeenkomende overlappingen van de jaren. Mijn dierenarts is een beetje radeloos geworden en ik zelf weet ook niet zo goed meer hoe of wat. Dus ergens hoop ik dat er hier iemand zit die heeel toevalig een verhaal heeft meegemaakt wat hier op lijkt. Dan kan ik dat wellicht nog meenemen omdat het ook voor de kliniek een raadsel is en lastig om te weten waar je moet beginnen..