Vorig jaar kwam daar mijn interesse in fytotherapie bij.
Ik was een trouwe klant van bedrijven die zich specialiseren in kruiden en supplementen voor paarden en de kant en klare mixen die je overal kunt kopen klonken mij uitstekend in de oren.
Tot ik onderzoek na onderzoek las en het tot me doordrong dat ik maandelijks water naar de zee aan het dragen was...
Alle kant en klaar mixen beloven mooie dingen, bevatten kruiden van humane kwaliteit volgens de verpakking en je hoeft er gemiddeld slechts 20 tot 40 gram pd van te voeren.
En toen was daar ineens iets in mij wat zei... Dat klopt niet.
Vaak is de onderhoudsdosering per kruid al 20 tot 30 gram p.d(gebaseerd op 500/600 kg paard).
In een opstartfase ligt deze dosering vaak lager, je bouwt op naar een hogere dosering en na aanslaan bouw je dit weer af naar de onderhoudsdosering.
Een simpele rekensom van een willekeurige kruidenmix houdt dus in dat je minimaal de 4 dubbele hoeveelheid moet voeren als onderhoudsdosering.
Dan ben je gemiddeld 100 tot 120 euro per maand kwijt voor een mix met 4 kruiden.
Oke. Eyeopener.
Dan, de kwaliteit.
Ik had nog 3 potten met brandnetelblad staan, van 3 verschillende merken.
Daarnaast had ik losse, biologische brandnetel van de markt liggen.
Thee-ei erbij en proeven maar.
Afgezien van het feit dat de paarden brandnetels veel meer stof en gruis bevatten was de getrokken thee grauw en flets van kleur en proefde ik bij 1 merk een chemische smaak.
Dan zoú je denken dat de brandnetels van de markt 3x zo duur zouden zijn.
Mis.
Ik betaalde omgerekend per kg minder dan alle grote paardenmerken.
Voor mij reden om zélf te gaan mixen. Internet afgestruind, proefzakjes besteld om de kwaliteit te kunnen beoordelen en uiteindelijk voor 60 euro een bestelling geplaatst.
Omgerekend wat de verhoudingen in mijn zelf gecreëerde mix moeten zijn, keukenweegschaal erbij en mixen maar.
Voor deze 60 euro heb ik nu een voorraad voor ongeveer 50/55 dagen.
Ik voer daarbij 6 verschillende kruiden(biergist,brandnetel,venkel,goudsbloem,kleefkruid en anijs).
In de dosering die werkt. (Onderhoudsdosering van 100 tot 120 gram per dag totaal)
Ik kon het niet laten een berekening te maken bij 2 grote paardenwinkels gespecialiseerd in kruiden en supplementen.
Hierbij kwam ik uit op 128 en 149 euro per maand. Of de kwaliteit van al deze kruiden discutabel is kan ik niet zeggen(niet alles getest).
Maar, afgezet tegen mijn 32.50 per maand(en de lol die ik heb gehad om dit te onderzoeken en nu zelf te mixen) die het me nu kost... Ik vond het baanbrekend

Ik heb dit topic gemaakt ter info, wellicht dat er meer bokkers zijn die geloven in de heilzame kracht van kruiden en dan kun je, jezelf een hoop geld besparen en met een beetje mazzel verkrijg je óók nog een beter resultaat!