
Maargoed. Nu dus mijn vraag.
Ik heb een fantastische pony laten keuren nadat ik er al 2x op had gereden. Een supermatch qua karakter, onder het zadel erg fijn. Ons doel: vnl recreatief maar natuurlijk ook fijn rijden in de bak. Daarnaast veel bosritten die we willen maken en ik wil ook zo nu en dan lekker kunnen springen. Allround dus.
De pony is bijna 5 jaar oud. De keuring verliep prima tot de buigproef linksvoor. Die was ++ positief...
Nu heb ik altijd gezegd; een afkeuring is wat mij betreft een no-go. Maar nu begin ik te twijfelen. De DA heeft namelijk aangegeven dat het een momentopname is, en over 2 wkn kan de keuring herhaald worden.
Maar heeft dit wel zin? Ik heb een paar twijfels:
- al is de buigproef over 2 weken negatief, zou er dan toch niks onderliggends kunnen zijn?
- Hij kan negatief zijn omdat de eigenaresse 'm nu op pijnstilling/ontstekingsremmers zet. Hoe kom ik hierachter?
- een positieve buigproef bij een 5 jarige, is dat geen teken aan de wand?
Ik zou de pony namelijk wel héél graag willen hebben. Maar ik wil ook geen risico lopen. Er zijn trouwens 2 weken geleden foto's gemaakt en hierop was niks te zien.
Wat zouden jullie doen??