Alvast excuses voor het lange verhaal. Ik zou graag de adviezen van anderen eens horen.
Vorig jaar in juni werd mijn paard kreupel, in eerste instantie dacht ik dat hij te kort bekapt was en daardoor wat gevoelig liep. Wel heb ik toen direct een osteopaat laten komen. Het verbeterde niet en mijn paard kreeg rechtsachter een bult op zijn been dus heb ik een dierenarts bij mijn paard gehad. De dierenarts heeft een buigproef gedaan, hieruit kwam inderdaad dat het rechtsachter niet goed zat. Echo is toen ook gemaakt, mijn paard bleek een blessure aan de manica flexoria te hebben. Dit bandje was verdikt en er zat vocht in de peesschede. Dierenarts had weinig hoop dat het met rust goed zou komen en met een operatie gaf hij mij 70% kans dat hij volledig zou herstellen. De DA gaf aan dat hij de plek kon inspuiten maar dat hij de kans op 20% schatte dat dit zou werken. Ik heb hier toch voor gekozen omdat niks doen ook geen optie was. Wonder boven wonder reageerde mijn paard hier goed op en mochten we weer rustig opbouwen, eerst aan de hand en daarna onder het zadel. Eind september is de dieren arts voor het laatst langs geweest, hij heeft toen geen echo gemaakt maar wel gekeken naar hoe mijn paard liep (op de zachte volte en op het harde rechtuit). Hij liep nog steeds goed dus we mochten langzaamaan weer opbouwen tot ons oude niveau (buitenritten van 10-15km). De bult op het been van mijn paard was nog wel af en toe zichtbaar. Ik ben toen weer verder gaan opbouwen maar bleef dit ook wel erg spannend vinden. Momenteel zitten we weer aardig op ons oude niveau alleen blijft mijn gevoel alle kanten op gaan. Mijn paard struikelt bijvoorbeeld veel tijdens het rijden. Ook zegt mijn gevoel dat er iets niet goed zit maar ik kan het niet onderbouwen. Mijn omgeving geeft aan dat ik spoken zie.
Eind december en half februari is er nog een chiropractor bij mijn paard geweest, zij gaf aan dat hij best wel scheef was in zijn bekken en heupen. Dit is toen recht gezet. Ook heb ik sinds december een nieuw zadel.
Graag hoor ik wat jullie zouden doen in mijn situatie? Ikzelf neig naar het bezoeken van een kliniek maar welke dan?
Bedankt alvast voor het lezen van mijn lange verhaal, ik zou het heel fijn vinden als jullie met mij mee willen denken.
Groetjes Jasmijn
Laatst bijgewerkt door willemlover op 08-03-19 20:20, in het totaal 1 keer bewerkt
Tessebes
Berichten: 18524
Geregistreerd: 09-09-02
Woonplaats: Den Haag
Geplaatst: 08-03-19 20:19
Als het niet goed voelt, moet je het laten onderzoeken, dus sowieso weer een scan laten maken.
Laatst bijgewerkt door Tessebes op 08-03-19 20:21, in het totaal 1 keer bewerkt
Sim
Berichten: 31510
Geregistreerd: 08-04-03
Woonplaats: Gelderland
Geplaatst: 08-03-19 20:19
Zijn er ooit foto’s gemaakt? Mss is er iets met de botten aan de hand. Dat zie je niet op een echo. Is er wel eens aan sesamoïdose gedacht?
Anoniemk2
Berichten: 1487
Geregistreerd: 14-01-17
Geplaatst: 08-03-19 20:30
TS, als je op al jouw vragen een antwoord wil hebben dan moet je hem door de MRI-scan halen. Regelmatig struikelen betekend meestal wel dat er meer aan de hand is.
Ibbel
Berichten: 51336
Geregistreerd: 01-09-04
Woonplaats: West-Veluwe
Geplaatst: 08-03-19 20:33
Echo laten maken door een goede kliniek (Emmeloord, Lingehoeve, Wolvega, Utrecht, wat handig is qua aanrijden). Echo aan huis haalt het niet bij wat ze op een kliniek zien. Ik heb er twee laten operereren na vergelijkbare blessures die na inspuiten en rust idd beter leken te zijn, zelfs ook een tijd goed gedaan zijn maar tóch weer terug kwamen. Na operatie is de ene echt weer 100%, de andere is nu nog aan het revalideren, net een maandje geleden geopereerd, maar ziet er goed uit.
Gabrielletje
Berichten: 126
Geregistreerd: 03-12-18
Geplaatst: 08-03-19 20:44
Je kent jouw paard het beste, een onderbuikgevoel als deze zou ik zeker niet negeren. Mensen in de omgeving hebben altijd een mening, maar het is hun paard niet en zij zitten ook niet met de eventuele gevolgen van hun advies - hoe goedbedoeld het misschien ook is.
Vraag desnoods een second opinion aan en dan inderdaad bij een kliniek ipv mobiele foto / echo aan huis.
Bedankt voor jullie reacties. De reden dat ik de eerste keer een mobiele echo heb laten komen is omdat mijn paard niet de makkelijkste op de trailer is En ik hem dit niet aan wou doen met een gevoelig been.
@Sim: ik zal daar eens op googelen.
Jet
Berichten: 12744
Geregistreerd: 31-01-01
Woonplaats: Anna Paulowna
Geplaatst: 08-03-19 22:26
Dat struikelen, doet hij dat met zijn voorbenen of met één voorbeen, of is dat ook achter ( dat hij erdoor zakt zeg maar)? Het zouden heel goed twee totaal verschillende dingen kunnen zijn die misschien door het ontlasten van de ene blessure de ander heeft veroorzaakt. Ik zou je paard toch opladen en naar een goede paardenkliniek gaan. Vaak zien ze daar al aan het lopen waar het probleem waarschijnlijk zit ( en wat er mogelijk aan de hand is) en hebben ze goede apparatuur om dat in beeld te brengen. Ik ben persoonlijk voor dit soort dingen niet zo'n fan van Utrecht, maar het kan natuurlijk zijn dat anderen daar betere ervaringen mee hebben. Buiten de klinieken die Ibbel noemt kan ik je De Raaphorst in Wassenaar aanraden en het SMDC in Heesch. Die beide zijn echt gespecialiseerd in been- en rugproblemen bij paarden, hebben de nieuwste apparatuur en weten die ook goed te gebruiken en te lezen. Sterkte ermee hoor, het is lastig als ze iets mankeren en je er zelf geen vinger op kan leggen wat er mis is. Jouw gevoel zou ik inderdaad volgen hoor, jij kent je paard het beste en weet het beste of er iets mis is.
frutsels
Berichten: 373
Geregistreerd: 08-09-08
Woonplaats: Nieuwerkerk aan den IJssel
Geplaatst: 01-07-20 11:21
Benieuwd hoe het met het paard van TS is agelopen. Die van mij heeft dezelfde diagnose gekregen, is 18 en twijfel dus of dit goed gaat komen
Ik weet niet waar je woont maar ik zou in jouw geval opladen en naar een echt goede kliniek rijden.
frutsels
Berichten: 373
Geregistreerd: 08-09-08
Woonplaats: Nieuwerkerk aan den IJssel
Geplaatst: 01-07-20 14:56
IngridM schreef:
Ik weet niet waar je woont maar ik zou in jouw geval opladen en naar een echt goede kliniek rijden.
Hoezo? De dierenarts heeft de diagnose toch al gesteld? Of bedoel je voor een operatie? Ik ben gewoon benieuwd naar hoe het uiteindelijk met het het paard van TS is afgelopen. Uit nieuwsgierigheid omdat het om dezelfde blessure gaat.