
Mijn pony heeft afgelopen donderdag een flinke wond boven haar oog opgelopen, ongeveer 3 cm lang en flink diep. Uiteraard direct de dierenarts gebeld, en die heeft de wond onder sedatie helemaal schoongemaakt en er twee nietjes opgezet. Ik moest zelf de wond doorspoelen en een paar keer per dag met Mesitran insmeren. Ze was erg bang dat het zou gaan ontsteken en ze heeft dus de wond onder en boven een stukje open gelaten zodat ik het goed door kan spoelen.
Inmiddels is de wond erg netjes aan het genezen. Hij is vanaf het begin eigenlijk al netjes schoon en met spoelen kwam er geen pus mee, dus mocht ik daarmee stoppen. Ik doe nu alleen nog de buitenkant schoonmaken en mesitran smeren.
Hoe lang zou ik daarmee door moeten gaan? De wond is schoon en droog en ik ben zelf geneigd om er al mee te stoppen omdat er elke keer zoveel zand aan blijft plakken. Hoelang moet je zoiets meestal smeren?