Hayster Herbs

Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Cambiar

Berichten: 3829
Geregistreerd: 08-05-09

Hayster Herbs

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-09-17 10:05

Naast het topic dat ik heb lopen, lijkt het me duidelijker om een apart topic over Hayster Herbs te maken.
Ik krijg het antwoord dat ik me moet wenden tot een distributeur voor meer advies.
De enige distributeur in België stuurde me gewoon een lijst van de kruiden door.
De andere nummers die ik belde waren niet te bereiken, vrijdag gebeld.
Niet echt klantvriendelijk.
Hier op bokt las ik dat ze zelfs via haaranalyse werken.
Als zij me geen info willen geven, kan het hier dan?
Ik zoek voer voor:
- veel te dikke Lusitanomerrie met harde manekam die ik nu magnesium chelaat bijgeef.
-berber ruin die te dik is en wat flegmatiek is van karakter. Mag iets meer punch hebben.
- Jaarling berber kruising die wellicht zo fel groeit dat hij wat extra mag bij hebben
-twee tweejarige die goed, lees: iets te dik, in het vel zitten
-Twee merrie's die gezond staan, iets te dik, maar van wie ik graag zou hebben dat ze de,essentiele voedingsstoffen bijkrijgen.
Ik heb heel rijk hooi:
Afbeelding
, daarnaast soort graszaadhooi (hooi zijn precies allemaal korte stekjes
Afbeelding
) maar die wellicht nog iets te rijk is en wellicht weinig vit/min.
Mijn idee is om voor iedereen de superbrok plus te geven, als het toch allemaal natuurlijk is?
Kan iemand me goeie raad geven aub? Naar wie kan ik haaranalyse sturen?

KLC
Berichten: 278
Geregistreerd: 20-05-16

Re: Hayster Herbs

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-09-17 12:59


Cambiar

Berichten: 3829
Geregistreerd: 08-05-09

Re: Hayster Herbs

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-09-17 13:07

Heel erg bedankt!!!!!

smileydees
Berichten: 1686
Geregistreerd: 03-03-11
Woonplaats: in het westen v/h land

Re: Hayster Herbs

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-09-17 13:11

Ze heet caballos op bokt. Maaike. Zij heeft mij ook goed en heel enthousiast advies gegeven. Had binnen 2 dagen uitslag advies van mest binnen.

Cambiar

Berichten: 3829
Geregistreerd: 08-05-09

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-09-17 13:43

Ik heb ook al wat advies gehad van haar, maar ik wou echt weten of er bvb voor mijn Lusitanomerrie met dikke manekam specifiek voer is (mij lijkt ze super gezond maar er zijn mensen die zeggen dat ze alarmerend dik is, maar zo is,ze altijd al geweest...) en of ik nog specifiek magnesium chelaat moet bijgeven of hoe zij dat zouden doen om haar manekam en spieren slapper te maken...
Ga Maaike dan nog eens mailen, maar vind het vreemd dat de producenten van Hayster Herbs zelf de moeite niet doen om advies te geven. Ze weten nochtans bijzonder veel over voeding. Heb de teksten gelezen over esparcette en luzerne en dit wist ik allemaal niet. Jammer dat ze zo stilletjes zijn, want ze hebben nochtans veel te vertellen in de paardewereld, waar commercialisme en misverstanden welig tieren...

Hilary

Berichten: 9425
Geregistreerd: 22-05-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 17-09-17 13:58

Manenkam 'slapper' maken: suikerintake (sterk) verminderen en ondersteunen met GlucoBalance van Phytonics. Eerlijk gezegd vind ik het pas te doen om voeradvies te geven als de basics van je ruwvoer bekend zijn; je kunt zelf zeggen dat het rijk is, maar is dit ook getest?

Cambiar

Berichten: 3829
Geregistreerd: 08-05-09

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 17-09-17 14:26

Hilary schreef:
Manenkam 'slapper' maken: suikerintake (sterk) verminderen en ondersteunen met GlucoBalance van Phytonics. Eerlijk gezegd vind ik het pas te doen om voeradvies te geven als de basics van je ruwvoer bekend zijn; je kunt zelf zeggen dat het rijk is, maar is dit ook getest?

Ik heb enkele dagen de gluco balance besteld.
Neen niet getest, blijkt hier enorm probleem te zijn met hooi, partijen hooi wisselen steeds...heb vandaag weer ander hooi mee, ziet er goed uit.

https://myalbum.com/album/2HJb3n76xiD7

Cambiar

Berichten: 3829
Geregistreerd: 08-05-09

Re: Hayster Herbs

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-09-17 09:16

Haha, ik had niet genoeg geduld. Heel interessant die haaranalyse. Ben zo blij dat ik een gezond alternatief vond.
Begreep dat ze verder niet graag openbaar werken met al die commerciele belangen, ga dan ook verder via prive mail.

smileydees
Berichten: 1686
Geregistreerd: 03-03-11
Woonplaats: in het westen v/h land

Re: Hayster Herbs

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-09-17 10:10

Top, heel veel succes verder!

Jannepauli

Berichten: 10818
Geregistreerd: 21-03-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-09-17 10:19

Als al je paarden te dik zijn.... is het dan niet beter om ze gewoon op dieet te zetten? Geef alleen hooi op basis van hun lichaamsgewicht en vooral ook meer beweging. Dat lijkt me een beter dan in voer of kruiden de oplossing te zoeken. Daarnaast ook het opdoen van dekens zo lang mogelijk uitstellen - als paarden het wat kouder krijgen verbranden ze ook meer vet. Degene met een dikke manen kam zou ik laten onderzoeken door een DA ( EMS, Cushing/Diabetes)

Cambiar

Berichten: 3829
Geregistreerd: 08-05-09

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-09-17 13:14

Jannepauli schreef:
Als al je paarden te dik zijn.... is het dan niet beter om ze gewoon op dieet te zetten? Geef alleen hooi op basis van hun lichaamsgewicht en vooral ook meer beweging. Dat lijkt me een beter dan in voer of kruiden de oplossing te zoeken. Daarnaast ook het opdoen van dekens zo lang mogelijk uitstellen - als paarden het wat kouder krijgen verbranden ze ook meer vet. Degene met een dikke manen kam zou ik laten onderzoeken door een DA ( EMS, Cushing/Diabetes)

Hoi Jannepauli, ja tuurlijk verbruiken ze meer vet bij koude en regen, kacheltje gaat branden, dat weet ik ook wel :-).
Dekens zijn hier streng verboden!!! Ik streef naar zo natuurlijk mogelijk en van geboorte af aan staan ze hier altijd buiten, geen schuilhokken in de weide (wel openstaande stallen in de paddock, waar ze enkel in schuilen tijdens de zomermaanden ivm zon en vliegen), ze hebben enkel een bosje waarin ze kunnen schuilen. Dit heeft mij zeer sterke veulens opgeleverd die nooit ziek zijn. Zelfs tijdens wintermaanden staan ze gewoon in de wei als het zeikregent. Ik ben absoluut tegen het verzwakken van paarden door stallen en dekens waar ze helaas aan gewoon worden, verzwakken, afhankelijk van worden en sneller vatbaar door worden voor ziektes en allergieeen.
Mijn eerste veulen is geboren twee en half jaar geleden in maart. Als hij het koud had ging hij tegen zijn mama liggen. Die is in de zeikregen geboren en heeft nooit onder een schuilhok gestaan. Is nu een beer van een paardevent, ultra gezond!!!!
Ook geef ik geen suikers bij. Ik laat ze wel af en toe in de weide als fructaanindex het toelaat. Anders zit ze op paddock met hooi gemengd met stro in 3x3mm mazen net.
Ik heb voer nodig voor gans de kudde, ook de jonge, speelse sterk groeiende jaarling en tweejarige en ook voor de andere paarden.
Ik wil absoluut dat ze naast hooi, de kruiden bijkrijgen die ze in de natuur normaal gezien vinden voor deze winter. Ik heb het gezien met al dat commercieel gedoe met voer en toevoegingen.
Enkel hooi tijdens de winter is niet ok, ook niet voor de jonge paarden. Hayster Herbs bevat alleen natuurlijke bestanddelen die ze normaal in de natuur ook kunnen vinden (ik zag mooi verschil van mijn weide, met de weides in Tsjechië tijdens een vakantiereis. In Tsjechië staan namelijk nog al de kruiden die al lang uit onze weides verdwenen zijn.)
Die zitten ook in Hayster Herbs.
Sommige mensen schijnen niet te vatten dat paarden in de natuur veel meer eten dan gras alleen...hun vitamines, mineralen en olien komen niet uit een commercieel potje, maar uit de ultiem natuurlijk samengestelde bestanddelen uit planten waarvan hun geheim zit in het samenwerken van die plantebestanddelen, alleen dan zijn ze goed opneembaar voor een paarde-organisme! Niet via een poedertje chemische troep!

Onderzoeken op diabetes heeft geen zin. Het paard is veel te dik, dus moet dezelfde behandeling krijgen als een diabetes of insulineresistente patiënt. Dus: suikers vermijden, mager hooi, stro, geen of weinig gras, mg chelaat, opletten voor vit E gezien de waardes in gedroogd gras flink dalen en een brokje die de voedings elementen/kruiden aanvult die ontbreken in het hooi en aller belangrijkste: gecontroleerd bewegen! Ik kreeg les rechtrichten en longeren, maar las hier via bokt over het equinetic programma die Xyzutu helemaal beschreven heeft in een topic en we zijn daar nu ook aan begonnen omdat het zoals Xyzutu zegt meer structuur geeft aan het longeren en grondwerk, sluit ook mooi aan met de longeer-en rechtrichtlessen die ik kreeg ivm lichaamshouding, lichaamstaal en hoe stelling en buiging vragen.
Ik weet niet wat ik nog meer zou kunnen doen...

Jannepauli

Berichten: 10818
Geregistreerd: 21-03-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-09-17 14:35

Wat een verhandeling.. maar ik mis nog steeds hoe het komt dat het rijtje paarden wat je in de OP opsomt, zo dik zijn.
En tja.. jij mag wel zeggen dat 'de meeste mensen iets niet schijnen te vatten' maar de vraag is of je het zelf wel vat. Want, dat 'paard in de natuur' dat jij wenst te benaderen, is natuurlijk niet reëel. In de natuur hebben paarden geen huisbediende die dagelijkse hapjes komt brengen en hen volstopt met zaken die ze wellicht helemaal niet nodig hebben, zeker niet het gehele jaar door. Ja, in sommige periodes zijn kruiden beschikbaar en andere stoffen waar ze af en toe behoefte aan hebben, maar nooit 365 dagen per jaar. In de 'natuur' kennen paarden meerdere en langere periodes van schaarste, en die blijven er prima gezond bij. De voedingsindustrie voor paarden zorgt er tegenwoordig wel voor dat de basisbehoeften in ieder geval gedekt zijn en het zijn - vergeef me -vooral de paardenknuffelaars die hun heil en glorie willen vinden in tal van kruiden en supplementen. En zo wordt in veel gevallen pilletjes,poeders, kruiden en smeerseltjes synoniem voor 'goede zorg' .
Ik pleit niet voor het verwaarlozen van paarden en een beetje paardenmens houdt de conditie van het paard scherp in het oog en aangepast aan wat van een paard gevraagd wordt. Maar die van jou zijn - naar eigen zeggen - veel te dik en de vraag is dus: waarom.
(Mocht je je onheus bejegend voelen door mijn commentaar, lees dan even mijn onderschrift :) )

Cambiar

Berichten: 3829
Geregistreerd: 08-05-09

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-09-17 16:49

Allemaal ZO dik, dat heb ik niet gezegd, ;-), iets te dik, dat schreef ik. Dik is relatief. Een gezond paard ziet men net zijn ribben.
Dat is hier niet het geval.
Hoe dat komt? Ze hebben er zoals alle paarden een seizoentje weide (niet constant, enkele uren per dag met strookbegrazing) op zitten.
Hoe komt het dat ze rond staan van wat gras? Omdat er relatief veel suikers in gras zitten, zijn allemaal Iberische paarden, die hebben normaal bijna niets van begroeiing in Portugal, Spanje of Marokko. Klinkt logisch toch?
Bijna alle Iberische paarden die op bokt voorbij komen, zijn te dik.

Cambiar

Berichten: 3829
Geregistreerd: 08-05-09

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-09-17 16:56

Inderdaad, in de natuur hebben paarden geen toegang tot supplementen en potjes, daarom wil ik Hayster herbs geven, omdat het geen supplementen zijn, maar gewoon planten die verdwenen zijn uit de dagdagelijkse weidebegrazing.
In het paardesport milieu geven de mensen gewoon pavo of cavalor. Ze gaan idd geen hayster herbs geven, omdat er niet genoeg 'energie', lees 'suikers' in zitten, en hun paarden 'terugvallen in bespiering'.
Een gezond paard die weinig arbeid verzet heeft geen behoefte aan 'extra energie', maar gewoon een aanvulling van de ontbrekende stoffen in het dagdagelijkse hooirantsoen tijdens de winter.
Paardeknuffelaarspaarden staan meestal eerder wat te rond ja, daarom gaan die eerder naar soberder voer zoeken. In mijn geval zoek ik soberder zonder soya, luzerne, esparcette enz....ingredienten. Dit eet een paard normaal niet dagelijks in de natuur. Dat is wel wat er in hedendaagse sobere voeding zit.

Jannepauli

Berichten: 10818
Geregistreerd: 21-03-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-09-17 17:05

Cambiar schreef:
............ allemaal Iberische paarden, die hebben normaal bijna niets van begroeiing in Portugal, Spanje of Marokko. Klinkt logisch toch?


Dus..? Schraal voeren!
Zoals ze gewend zouden moeten zijn.

Citaat:
...... daarom wil ik Hayster herbs geven, omdat het geen supplementen zijn, maar gewoon planten die verdwenen zijn uit de dagdagelijkse weidebegrazing.


Romantisch, al die mooie bloeiende kruidenweiden. Maar 'in de natuur' eten ze kruiden e/o bepaalde planten die ze voelen nodig te hebben op bepaalde momenten. Of bij gebrek aan beter.

Cambiar

Berichten: 3829
Geregistreerd: 08-05-09

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-09-17 17:23

Die perioden van schaarste, in de natuur, daar eten paarden wel degelijk nog planten, namelijk de wortel ervan. Ze graven die op....en eten het op. Zo krijgen ze net dezelfde bestanddelen als de plant, maar dan nog in meer geconcentreerde vorm. Dat doen ze hier trouwens ook, bvb brandnetel en paardebloem, schrapen met de hoeven en wortel eruit trekken.
Ook eten ze tijdens schaarse periodes allerlei soorten schorsen en takjes, braam en rozebottel. Dat zit ook in Hayster herbs. Dus, gewoon rantsoen wat paarden tijdens de winter in het wild ook eten!

Cambiar

Berichten: 3829
Geregistreerd: 08-05-09

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-09-17 17:24

Jannepauli schreef:
Cambiar schreef:
............ allemaal Iberische paarden, die hebben normaal bijna niets van begroeiing in Portugal, Spanje of Marokko. Klinkt logisch toch?


Dus..? Schraal voeren!
Zoals ze gewend zouden moeten zijn.

Citaat:
...... daarom wil ik Hayster herbs geven, omdat het geen supplementen zijn, maar gewoon planten die verdwenen zijn uit de dagdagelijkse weidebegrazing.


Romantisch, al die mooie bloeiende kruidenweiden. Maar 'in de natuur' eten ze kruiden e/o bepaalde planten die ze voelen nodig te hebben op bepaalde momenten. Of bij gebrek aan beter.

Het is een fabeltje dat paarden bepaalde kruiden zoeken, ze wreten gewoon op wat ze tegenkomen. Ik heb die info over voeding van wilde paarden zoals ze in de natuur leven van iemand die wilde paarden volgde in Hongarije

Schraal voeren, jannepauli, is nu net waar ik in dit topic over heb! Dat probleem zit in het soort gras en hooi dat hier niet geschikt is voor Iberische paarden die , vooral de barokkere types.
Goed hooi is hooi wat stekkerig aanvoelt, waar de koolhydraten verpakt zit in stevige vezelstructuur en daardoor suikers langzamer vrij komen dan in ons rijk soephooi. Cfr eifelhooi, die kon ik vorige winter kopen, stekkerig, stevig hooi vol met kruiden. Ze deden het er fzntastisch op. Helaas is die persoon ermee gestopt wegens te duur. Dan moet er overgegaan worden op 'mager hooi' omdat normaal hooi te rijk is om minimum 16 uur op te knabbelen, waar nog weinig voeding in zit, daarom moet je bijvullen wat er tekort in zit.

Jannepauli

Berichten: 10818
Geregistreerd: 21-03-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-09-17 18:23

Citaat:
Schraal voeren, enzovoorts


Dan voer je dus gewoon hooi van de 2e snede ( minder rijk aan voeding in vergelijking met 1e snede) en je mengt dat met voedingsstro. Heb je je hooi al een keer laten testen?

Cambiar

Berichten: 3829
Geregistreerd: 08-05-09

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-09-17 18:33

Jannepauli schreef:
Citaat:
Schraal voeren, enzovoorts


Dan voer je dus gewoon hooi van de 2e snede ( minder rijk aan voeding in vergelijking met 1e snede) en je mengt dat met voedingsstro. Heb je je hooi al een keer laten testen?

....dan voer je gewoon tweede snee. .Jannepaulie zeg niet dat je niet weet dat dit een fabeltje is....was het maar zo eenvoudig...

Cambiar

Berichten: 3829
Geregistreerd: 08-05-09

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-09-17 18:36

Mager hooi is ten eerste en vooral afhankelijk van de soort bodem waar het op groeide, het moment van het hooien ivm fructaan en vezels.
Zo kun je rijker tweede snee hebben dan eerste snee door bovengenoemde feiten. Er heersen zoveel misverstanden op internet...vervelend.
Dus gewoon tweede snee voeren, nee, je komt er niet...

Cambiar

Berichten: 3829
Geregistreerd: 08-05-09

Re: Hayster Herbs

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-09-17 18:38

Mager hooi vinden is dit jaar erg moeilijk, bijna onmogelijk, door het weer. Vorig jaar had ik minder problemen dan dit jaar om mager hooi te vinden.

Jannepauli

Berichten: 10818
Geregistreerd: 21-03-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-09-17 22:38

Citaat:
.... zeg niet dat je niet weet dat dit een fabeltje is.


Goh, heb ik toch al die jaren voor niks gestudeerd... als ik jou mag geloven :))
Never mind, ik wens je succes met het verbeteren van de conditie van je paarden!

Cambiar

Berichten: 3829
Geregistreerd: 08-05-09

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-09-17 23:23

Heb je daarvoor gestudeerd? Toch geen veearts zeker :-)?. Schrik zelf soms wat ze zeggen over voeding en nog vastzitten in misverstanden.
Het is het groeistadium op het moment van het oogsten die belangrijkst is! Liever uitgegroeide eerste snee van magere grond, in de generatieve stadium van de grasplant (vezelrijk), dan nog niet in de knoppen uitgegroeid gras van tweede snee van vette leemgrond. Is zeer relatief. Ondanks wat sommige beweren speelt ook het soort gras een rol (bvb: groeipunt laag bij de grond, vezelgehalte, suikergehalte.....)
Je kan dus niet zomaar zeggen: tweede snee is beter...
Vorig jaar had ik super hooi, ver uitgegroeid en pas gemaaid in juli. Dit jaar hebben ze helaas vroeger gemaaid, omdat het mooi weer was, we zitten nu idd met over het algemeen rijke eerste snee dit jaar.
Laatst bijgewerkt door Cambiar op 20-09-17 00:05, in het totaal 3 keer bewerkt

Jannepauli

Berichten: 10818
Geregistreerd: 21-03-05

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-09-17 23:39

Nee, ik heb niet in NL gestudeerd, dus met de 'onkunde' - jouw woorden - van hier ( zowel medisch als voeding) ben ik niet belast. :))

Maar wat die tweede snede betreft: ik ben er vanuit gegaan dat je zelf wel weet dat je moet ( proberen te) achterhalen waar het hooi vandaan komt ( grond/ bemesting) en op welk tijdstip geoogst is. Bij de hooianalyses die wij altijd in de USA laten uitvoeren, blijkt wel degelijk een verschil in voedingstoffen tussen 1e en 2e snede.

Cambiar

Berichten: 3829
Geregistreerd: 08-05-09

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-09-17 23:42

Jannepauli schreef:
Nee, ik heb niet in NL gestudeerd, dus met de 'onkunde' - jouw woorden - van hier ( zowel medisch als voeding) ben ik niet belast. :))

Maar wat die tweede snede betreft: ik ben er vanuit gegaan dat je zelf wel weet dat je moet ( proberen te) achterhalen waar het hooi vandaan komt ( grond/ bemesting) en op welk tijdstip geoogst is. Bij de hooianalyses die wij altijd in de USA laten uitvoeren, blijkt wel degelijk een verschil in voedingstoffen tussen 1e en 2e snede.

Ja, dat kan. Als je vaste levering kan bemachtigen is dat natuurlijk ideaal, helaas is het hier vergeleken met vorig jaar een ramp bij mijn hooiboer. Telkens ander hooi.