Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
Hartje schreef:Ik heb het paard pas sinds dit weekend op stal. Is van een onervaren ruiter geweest en nooit goed dressuurmatig gereden.
Binnenkort laat ik inderdaad de osteo even meekijken.
Zou jammer zijn als het een neurologisch probleem is....

Nouvel schreef:Wij hebben een paard in dec gekocht dat lang stil had gestaan en niet echt goed dressuurmatig gereden was daarvoor en die was ook heel scheef achter.
Dierenarts gaf aan dat het een correcte manier van trainen is om de spieren op de juiste wijze goed op te bouwen, we merken nu al best veel verschil met het begin.
Ook bleek hij achter ongelijk bekapt te zijn, ene hoef langer dan de andere, tja daar word je ook niet rechter van...
Peelie schreef:In combinatie van het nog looen als een jonkie, terwijl hij inmiddels al 6 is, ts rijd ook op niveau en kan blijkbaar echt wel een stukje sturen, dan lijkt het mij dat ze ook wel in staat is om een paard recht te richten.
Daarom vraag ik mij ook af hoe lang dit al bezig is. En of er überhaupt verbetering in zit.
Dat ik zeg dat het misschien iets neurologisch is, betekent niet gelijk dat het uit de hersenen komt. Het zou ook een beknelde zenuw kunnen zijn, waardoor spieren niet goed aangestuurd worden en er minder spieropbouw is aan één zeide.
Hartje schreef:Morgen inderdaad ook even een kritische blik op de voeten werpen met de smid. Voor lijkt ook wel niet helemaal gelijk maar hij staat ook al wat te lang op deze ijzers.
Zit bij jouw paard de ongelijke bespiering ook in de achterhand?