Misschien kunnen jullie mij helpen om een oplossing te vinden voor mijn paard.
Even eerst wat informatie over mijn paard.
Het is een ruin.
2,5 jaar
Voeding, onbeperkt hooi, 1kg eguifirst omega 3 muesli,1kg pavo Grow. Als voedingsuplimenten zeewier en omega gold olie.
2x in de week slobber met lijnzaad en bruinbier.
Staat in de wei met een tinker en 2 shets, maar winter soms in de bak. Bij echt slecht weer op stal.
Nu het probleem:
Mijn paard eet zand, niet een klein beetje maar grote,grote happen.modder,zwart zand,witzand het maakt niet uit hij eet het.
In de zomer op hoog gras gaat het goed, alleen als de herfst valt en gras minder word begint het weer.
Hij verkiest zelf zand voor hooi en wortels, of het gras randje van de rijbak.zand,zand,zand bah...
We hebben een muilkorf geprobeerd, alleen dan graaft hij met zijn voorheen een gat en gaat dan met zijn snoet langs de randen zodat het zand in de muilkorf valt en eet het dan op
...Vorige winter heeft hij na een maand steeds koliek heeel veel op stal gestaan. En elke dag slobber met zand weg of pfylisium vezels of lijnzaad Gehad om darmen schoon te houden, nu geef ik 2x per week met bier en geen koliek meer.
Zandweg alles heeft hij gehad, veearts geweest en zeg dat het een soort van stal ondeugd is.
Nu ist weer herfst en begint het weer, wie weet wat het is of kan zijn? Heeft iemand hier ervaring mee?
Sorry voor de spelfouten, ik heb dyslexie