Paard in kwestie is Don Damaro

Een nu 6 jarige pre die ik heb gekocht toen hij 3 was.
In april dit jaar zijn we verhuisd van stalling. Halverwege de zomer kreeg Don last van kriebels, niet erg heftig maar hij vind het wel erg prettig als je in z'n manen kriebelde. Verder niets achter gezocht omdat hij verdet niet schuurde en prima in z'n velletje zat.
Enkele maanden terug zijn er weer verhuisd en hebben het erg naar ons zin op stal. Echter bleek de jeuk wel heftiger geworden te zijn en nu schuurde hij tot bloedens toe zijn manen en staart dus heb ik een exczeemdeken aangeschaft, dit leek wel te helpen.
Omdat hij op andere vlakken niet helemaal zichzelf leek te zijn heb ik eens bloed laten controleren, hieruit kwam dat hij iets verhoogde leverwaardes had. Kuurtje meegekregen, rust houden en over een maandje weer prikken om opnieuw te kijken hoe zijn waardes dan zijn.
Maar goed waar het nu om gaat is dat hij jeuk heeft over zijn hele lijf en al 2 regendekens gesloopt heeft doordat hij zo schuurt. Ik zie geen hele gekke dingen over zijn lijf, wel heeft hij sinds hij een deken opheeft ook ineens bultjes op z'n borst waar ook de sluitingen van de deken zitten, metaalallergie??
Ik zit echt een beetje met m'n handen in het haar, wat kan dit zijn???
Is er iemand die dit herkend?
Ps volgende week ga ik de dierenarts nog een contacten
altijd die lip omhoog haha