Dag allemaal,
Voor een dikke 3 weken terug heeft mijn paard zichzelf verwond aan het deurtje bij de binnenbak bij ons op stal. Precies tussen haar kootholte en hoef een flink snee wat maar bleef bloeden dus er kwam een dierenarts bij die dit netjes heeft gehecht met 4 hechtingen.
Nu heeft ze mijn paard penicilline toegediend en moest ik 5 dagen novacam aan haar geven voor het zwellen en de pijn. Omdat het op een plek zit waar de wond op spanning kon komen te staan en vies kon worden heeft ze er een dressing met zelfklevend verband op gedaan.
Ik moest dit 3 dagen laten zitten (vrijdag - maandag) en maandag verband verschonen of de plek aan de lucht laten drogen. Ze moest ook 5 dagen boxrust hebben. Nu was die maandag haar hele been volgelopen met vocht (niet warm en geen koorts, echt vocht) ook begon ze heftig te trappen en te slaan als je alleen al naar het been wees.
Verband er af gehaald onder wat verdoving van trianquigel en wat gestapt nu zag ik dat het hele been onder een soort mokplekken zat. Door al het getrap waren ook haar hechtingen geknapt, dus het hele feest was compleet.
Volgens de dierenarts was dit een allergische reactie op het verband. Drogen aan de lucht en al het mogelijke nattigheid erbij vermijden. Ik had dit verband gekocht (jumptex) bij de epplejeck en zag inderdaad pas achteraf dat dit een allergische reactie op natuurlijk latex kan veroorzaken.
Ben nu ongeveer 3 weken verder en de korstjes komen nu los met behulp van een beetje vette calendulan en zit er een mooie gave huid onder.... heb er wel ontzettend van gebaald dat het zo lang heeft geduurd! (Het is gelukkig nu weer pijnloos)
Voor de mensen die nieuwsgierig zijn:
Been 2 weken geleden: http://i66.tinypic.com/20rww1v.jpg
Been afgelopen paar dagen: http://i66.tinypic.com/keemoi.jpg
Ik vroeg me af of er meer mensen zijn die dit hebben meegemaakt en ik ben benieuwd of dit vaker gebeurd ?
Mensen lachen er wel een beetje om dat mijn paard schijnbaar een allergie heeft voor latex, heb ik weer natuurlijk... maar paard heeft er echt flink last van gehad!