Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
ellepel schreef:Voor mok gebruik ik zinkzalf, dat heeft ook een ontstekingsremmende werking.
Voor regenschurft heb ik hibiscrub staan, en zinkzalf kan ook op de regenschurft plekkem
nickert schreef:ellepel schreef:Voor mok gebruik ik zinkzalf, dat heeft ook een ontstekingsremmende werking.
Voor regenschurft heb ik hibiscrub staan, en zinkzalf kan ook op de regenschurft plekkem
heb wel eens van zinkzalf gehoord maar verder om eerlijk te zijn absoluut geen kennis van. kan je dat ook gebruiken als je paard bijvoorbeeld een wondje ofzo heeft? omdat dat wel met Betadine kan (de reden waarom ik Betadine zo handig vind)
Vjestagirl schreef:Het punt is dat je de 3 soorten betadine op verschillende momenten gebruikt.
De scrub bij bijvoorbeeld mok, als er korstjes vanaf gehaald moeten worden.
De shampoo op stukken met veel haar (bijvoorbeeld bovenin de staart), of als er erg veel vuil in de wond zit.
De oplossing op kleine wondjes die schoon zijn maar ontsmet moeten worden, en daarna afgedekt worden (of indien je paard in een hele schone stal staat).
De zalf op grotere wondes, waarop je een laagje maakt.
Oftewel: het gaat niet zozeer om wat makkelijk is voor jou, maar om wat er werkt voor je doel.
tamary schreef:Sebacil is om mijten te bestrijden, niet om te ontsmetten. Rainrot kan je behandelen met babyolie, al is het erg handig om even met DA te overleggen, aangezien jij aangeeft dat paard er gevoelig voor is en er dus een weerstandsprobleem onder zit en mogelijk een bijkomende bacteriële infectie onder zit.