help b pony veel te dik

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
stroo
Berichten: 603
Geregistreerd: 15-06-06

help b pony veel te dik

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 28-01-16 12:35

hallo onze b pony is veelste dik , staat iedere dag 1 uur in de molen stap en draf , wordt iedere dag gereden door meisje van 7 , een half uur .
krijgt te eten halve kilo haver kwart bicx dit 2 x per dag , 3 x per dag ruwvoer .

wie weet de gouden tip , pony heeft er last van met rijden

Shirley

Berichten: 26993
Geregistreerd: 17-09-01
Woonplaats: West-Brabant

Re: help b pony veel te dik

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-01-16 12:35

Begin eens met minder voeren ;)

schirocco24

Berichten: 688
Geregistreerd: 11-08-13
Woonplaats: Reeuwijk

Re: help b pony veel te dik

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-01-16 12:38

Geen krachtvoer meer geven. Dit kan je vervangen door een simpel vitamine brokje met weinig suikers zoals metazoa of nog liever vitabix (betere verhoudingen en minder suiker).
Dan niet je ruwvoer verminderen maar wel het liefste hooi voeren en ander voordroog kuil (het liefst geen natte kuil).
Verder geen suiker voeren, dus geen brood en geen fruit.

Lori

Berichten: 3569
Geregistreerd: 11-08-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-01-16 12:40

Je kan beginnen met het krachtvoer weglaten (dat is eigenlijk meer junkfood voor paarden dan iets anders), ruwvoer eventueel zelfs omhoog halen maar arm ruwvoer geven. Dus hooi waar weinig inzit van suikers en dergelijke, buikvulling om de maag in gang te houden. Dit voeren uit een fijnmazig slowfeeder net, in de zomer zich ook niet tonnetje rond laten eten op de weide. Je kan een graasmasker gebruiken of de pony dagdelen op het gras steken en dagdelen op een paddock met arm hooi.

Edit: Een goede liksteen en eventueel een vitamine korreltje voorzien.

Klokjes

Berichten: 323
Geregistreerd: 19-04-09
Woonplaats: Alkmaar

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-01-16 12:44

Zorgen dat verbruik in beweging overeenkomt met wat erin gaat aan voer. In jouw geval zou ik minder gaan voeren. In plaats van haver en bix een vitaminekorrel die laag in suiker is. Het ruwvoer kun je afwegen en in een slowfeeder aanbieden. Als je pony fijn buiten op de wei staat kun je daar ook beweging stimuleren door op verschillende plekken ruwvoer aan te bieden en ook een aparte plek voor het water, dan is er reden om te lopen.

Solmyrkvi
Berichten: 1062
Geregistreerd: 08-12-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-01-16 12:46

Verbaast me niet veel dat hij te dik is met dat dieet. Krachtvoer helemaal weg laten en ruwvoer niet verminderen.

Hoelang per dag staat de pony buiten?

rien10
Berichten: 18379
Geregistreerd: 01-06-10

Re: help b pony veel te dik

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-01-16 12:47

Geen krachtvoer en meer werk. Dat geeft een betere balans in calorie in name. Dus zal de pony gaan afvallen. Het is soms zo simpel :+

troi
Berichten: 17986
Geregistreerd: 12-09-08
Woonplaats: Boven Zwolle

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-01-16 12:59

Het is ook wel echt ontzettend veel krachtvoer voor zo'n kleintje. Zelfs mijn quarter krijgt dat nog niet en die wordt juist makkelijk te dun.

Helemaal weg ermee en onbeperkt hooi gaan geven. Dan komt hij een stuk beter in model.

Gini
Berichten: 18967
Geregistreerd: 18-10-06
Woonplaats: Belgje

Re: help b pony veel te dik

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-01-16 13:49