6kg op een dag naast een hele dag hooi vind ik niet heel raar.
Mijn haflinger eet zo'n 10-12 kilo, maar staat niet op de wei. Dit paard moet afvallen, dus ga je op het minimum van de behoefte zitten. Je kan eventueel met slowfeeders werken, zodat ze er langer over doen, maar uiteindelijk minder kg eten. Zeker aan te raden

Volgens de berekening zou ze 12kg hooi nodig hebben als ze niet op de wei staat (uitgaande van 500kg, wat me redelijk lijkt voor een fries, tenzij ze heel klein of groot is).
Ze staat 7 uur op de wei, ze slaapt nog een deel van de dag, eet niet heel de dag door. 6kg is niet heel gek.
Je zou eens kunnen kijken naar de manier van begrazing. Strookbegrazing doet het voor dikke paarden al beter dan een hele volle wei. Maar kost wel wat werk. Grasmasker zou ook kunnen helpen.
En geef haar een eerste portie hooi voor ze op de wei gaat. Dan gaat ze er met een volle buik op en is de behoefte aan gras al minder.
Verder: brok schrappen en een balancer/vitaminebrok gaan voeren. Bijvoorbeeld Marstall Force, daar heb je nog geen 100gr van nodig en is in principe genoeg voor de beweging die ze krijgt.
En meer bewegen is echt de sleutel. 4/5x per week. En hoe lang en wat doe je dan?
Mijn haflinger heeft heel veel baat bij 2 lange (in tijd, niet in km) buitenritten in een week en de rest bakwerk. Die buitenritten zijn 1x een staprit van 1,5/2 uur op hoger tempo stappen (en eventueel een galopje om even uit te razen) en 1 rit van minimaal 1,5/2 uur in alle gangen (waar de ondergrond het toelaat).
En dan 3x in de week training in de bak.
Dit is de enige manier om de mijne op gewicht te houden. Wat in de winter ook een stuk makkelijker gaat dan in de zomer. Hooi vs gras. Gras zet echt aan.