Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
Shirley schreef:Hier een grote voorstander van Seniores Priores van Subli (Boerenbond/Welkoop € 9,89 per 20 kilo)
Zitten wat smaakmakers bij waardoor de meeste paarden het graag eten.
Doe daarvan twee scheppen heet water op één schep SP en laat het zo'n 4-5 uur wellen en afkoelen.

Pippaa schreef:Ik voer van de Speedibeet van Pavo 1,5 voerschep per dag, wat gelijk staat aan iets meer dan 1 kg droge pulp (komt ter hoogte van het 2 liter streepje in de emmer). Hier doe ik 300 gram zemelen bij en vul ik in de emmer aan tot 10 liter water ongeveer. De pulp is uiteindelijk dan nog nattig, het water is niet volledig opgezogen. Het overtollige water giet ik soms af en soms voer ik het er gewoon bij.
Pippaa schreef:Mizora hier op bokt had geloof ik laatst ergens gezegd: vanaf 1 kg droge pulp, 250 gram zemelen per kg toevoegen. Daar hou ik me dus ook ongeveer aan.
Azmay schreef:Pippaa schreef:Mizora hier op bokt had geloof ik laatst ergens gezegd: vanaf 1 kg droge pulp, 250 gram zemelen per kg toevoegen. Daar hou ik me dus ook ongeveer aan.
Kan ook met luzerne als ik me niet vergis.
Ik vind zelf een halve kilo droge pulp voor 2 paarden al veel in 1 voerbeurt dus zal wel los lopen.
s6801881 schreef:Overigens is 1 hele kilo ongeweekte pulp wel heel fors, knapt je paard in no time uit zijn jasje!
Citaat:Bedankt voor alle reacties al! Als ik het zo lees is een kilo pulpbrok een beetje overdreven, denk dat ik begin met 250 gram.
Ik zat eraan te denken om savonds pulp klaar te zetten, om dan de volgende avond te voeren. Het staat dan ongeveer 24 uur. Kan dit? Ik wil alleen in de winter voeren dus niet als het buiten 30 graden is.
Heb net een zak 25 kg bij de boerenbond gekocht van Mijten melasse vrij. Op de verpakking staat 1 kg brok met 7 liter water en 6 uur weken voor het voeren weken.