Naar aanleiding van de afgelopen weken wil ik toch graag even ervaringen met jullie delen..
Mijn paard is de laatste tijd met rijden ontzettend veranderd. Van een looplustig ding met af en toe zijn ondeugende momentjes naar een protesterend geval wat niet meer vooruit te branden is.
Nu ik het verschil goed kan merken tussen ondeugend en "ergens last van" merk ik wel degelijk aan zijn gedrag dat hem iets dwars zit.
Paard reageert op het been door te remmen, oren in de nek, bijten in de lucht, onstuurbaar ,bit niet of maar af en toe willen aannemen, etc. Dit zowel aan de lange teugel, als netjes nageeflijk. Ook in de aanleuning veel stijver en strakker vergeleken met anders.
Bij de eerste buitenrit niks aan de hand, vandaag op de heenweg in lichte mate de verschijnselen zoals hierboven beschreven, huiswaarts had meneer wel wat meer haast.
Drie/vier weken rust gegeven en daarna weer eens opgestapt - geen verschil. Hierna heb ik er een fysio bijgehad, die had het eerst over ietwat strakke lendenen en verder goed in het lijf. Afgelopen keer over misschien toch wat stijf in de hals. Geen overdreven of gekke dingen kunnen vinden.
Hij heeft geen koorts, doet niet anders dan normaalgesproken en de eetlust is ook niet verminderd.
Paardentandarts is 4 maand terug voor het laatst geweest en heb een aantal weken terug de mest opgestuurd voor een mestonderzoek.
Onze plaatselijke veearts heeft een controle gedaan ,maar is verder niet gespecialiseerd in paarden. Dus ons naar een ander doorverwezen waar we eerder al goede ervaringen mee hadden, maar aan zijn manier van handelen kan ik merken dat hij ook niet weet waar hij het moet zoeken.
Dus, ik voel me een beetje van het kastje naar de muur gestuurd elke keer.
Heb hier en daar wat zitten googlen en wil eigenlijk een zo'n effectief mogelijk manier vinden om zo snel mogelijk achter het probleem te komen en als het nodig is weer een ander in te schakelen.
Hebben jullie eventueel ervaringen met thermografie? Of ben je met het oogpunt op dit verhaal misschien beter af met een echo van de hals (fysio) of misschien direct over te gaan op foto's.
Ook is een maagzweer door mijn hoofd geschoten, maar waar kan ik het best beginnen?
Heb ook wel wat gelezen over dat je zelf iets kunt geven om het hebben van een maagzweer uit te sluiten?
Een hele hand vol vragen en gedachten & natuurlijk weet ik dat een dierenarts alles het beste weet,die is voor de duidelijkheid dus ook al eens langsgeweest, maar ik wil niet dat mijn paardje een project of proefkonijn omdat onze dierenarts het interessant vindt..
Bedankt voor het lezen, ik hoor graag jullie ervaringen!
