Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
testes76 schreef:inderdaad herkenbaar! wil je niet bang maken, maar bij mijn merrie hetzelfde. bleek wobbler te zijn. probeer eens om korte cirkels te lopen ( aan de hand). bij mijn paard zie je dan over duidelijk dat haar achter benen erg onhandig achterblijven en slepen. ook in draf is t slepen goed te zien. achteruit lopen is eveneens lastig. vooral wanneer ze moe wordt, worden de symptomen duidelijker. ze begon ook stedds meer te struikelen en door haar benen te zakken. voorzichtig met rijden! succes met onderzoek. hopelijk valt t mee.
Maaikewendy schreef:mijn instructeur had het ook gezien en die zij ook dat ze er idd door heen valt, maar wist het verder ook niet zo goed. hij zij alleen ook dat ze op rechts ook niet helemaal zuiver liep. en dat is sinds 3 weken ong.
@cinnepin, en hoe zijn jullie daar achter gekomen ? is dat makkelijk te constateren of niet ?
@jetta, ik heb idd les, meteen vanaf het begin. en heb haar ook aan de longe. in gebruik nu ook een longeerhulp omdat ze totaal niet over de rug loopt, en dat word al wel stuk beter maar heb niet het idee dat dat ook helpt voor haar benen.
Cinnepin schreef:Maaikewendy schreef:mijn instructeur had het ook gezien en die zij ook dat ze er idd door heen valt, maar wist het verder ook niet zo goed. hij zij alleen ook dat ze op rechts ook niet helemaal zuiver liep. en dat is sinds 3 weken ong.
@cinnepin, en hoe zijn jullie daar achter gekomen ? is dat makkelijk te constateren of niet ?
@jetta, ik heb idd les, meteen vanaf het begin. en heb haar ook aan de longe. in gebruik nu ook een longeerhulp omdat ze totaal niet over de rug loopt, en dat word al wel stuk beter maar heb niet het idee dat dat ook helpt voor haar benen.
Ik heb het laten onderzoeken in de kliniek. Mede door het idd door de achterhand heen zakken ( waardoor er tijdens het rijden al regelmatig gevaarlijke situaties ontstonden, b.v een vrij vlotte galop in het bos ). Ook liep hij dis een beetje dronken achtig zoals ik al zei. Toen heb ik een afspraak gemaakt op de kliniek.
Vaak ontstaat ataxie door een val waar ze ongelukkig bij terecht zijn gekomen. Mijn toenmalige paard had het al voor ik hem kende, dus hoe het bij hem is ontstaan weet ik niet.
Ik wil je niet bang maken hoor, het kan makkelijk wat anders zijn. Mocht je het echt niet vertrouwen bel gewoon even een da
En dan heb je toch zekerheid
FriesWytske schreef:Wat knap dat iedereen aan de hand van het verhaal van ts al kan zien wat dit paard mankeert. Terwijl er anders altijd wordt gezegd dat wij op bokt geen dierenarts zijn. En TS, ik zou gewoon naar de eigenaar luisteren. Die kent het paard beter dan dat jij haar kent. Paard kan heel goed een zwakke achterhand hebben. Hier heeft hij voor de kar minder last van dan onder het zadel. Je bent haar nu nog maar ongeveer een half jaar aan het rijden. Weet niet hoe fanatiek je dat doet. Maar kan heel goed zijn dat dat wat jij doet te zwaar voor haar is.
Nergens geeft iemand aan wat het is.