Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
Amaryllis schreef:Hoe oud is het dier? Want het corrigeren van beenstanden is iets wat stukje bij beetje gedaan moet worden om overbelasting te voorkomen. Mocht het echt nog een veulen zijn vind ik ijzers persoonlijk een hele vreemde keuze.
chocobroodje schreef:Een goede hoefsmid met veel ervaring op dit gebied is het allerbelangrijkste. Ijzers kan, maar wordt eigenlijk alleen gedaan in hele extreme afwijkingen. Hopelijk heeft je veulen dit niet nodig.
Hoe ernstig is het? Heb je een stand foto?
Persevero schreef:Volgens mij kan dat niet zo heel lang. De groeischijven van de benen sluiten al ergens in het eerste levensjaar. Daarna kun je het wel aanpassen maar daar kun je het gewricht ook mee scheef zetten. Een echt goeie hoefsmid of de kliniek weet vaak wel wat er nog gedaan kan worden. Ze plaatsen dan soms ook wel van die schoentjes
Maar staat hij dan hoekhakkig? Want als dat zo is en het niet te extreem is zou ik me er niet superveel zorgen om maken, zijn best veel paarden die dat hebben en het super doen.