paard met open bekken en alternatieve geneeswijze?

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Higoma145

Berichten: 2829
Geregistreerd: 08-12-10

paard met open bekken en alternatieve geneeswijze?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-09-14 13:52

hoi allemaal,

ik vermoed dat het een heel lang verhaal gaat worden, maar ik zit er best mee en ik zou graag meer ervaringen willen horen.

ik heb een fries van bijna 4,5 jaar oud...

toen ik hem kocht was hij krap 3 maanden oud, en we wisten dat hij helaas veel te vroeg van de moeder af was (niet mijn keuze overigens, had hem graag nog wat langer aan de voet gezien)
helaas had ik er totaal geen ervaring mee en wist ik dus ook niet dat we nog melk hadden moeten geven, wij zijn toen na een aantal weken begonnen met pavo podo start (daarvoor werd hij tegelijk met 2 andere veulens gevoerd en kreeg hij gewoon basis brok)

het viel ons toen steeds meer op dat hij ziek was en ook steeds zieker werd

hij heeft tot op de dag van vandaag veel gehad, de raarste ziektes en dingen en al meerdere gebroken griffelbenen en weet ik het allemaal niet...

zijn weerstand is dus natuurlijk niet optimaal...

om even naar het onderwerp te gaan, toen hij 1,5 was kreeg hij een maatje erbij, een fries merrietje van dezelfde leeftijd.

iedere dag stonden ze samen in het speelbakje en op een dag liep ik naar ze toe, want het was tijd om ze eruit te halen. ze kwamen zoals altijd vrolijk naar me toe gevlogen maar mijn ruin klapte op het hek en rolde door en viel op zijn rug.

ik heb daar destijds een topic over gemaakt : [VVDD] paard valt op zijn rug

sinds die val kampen we met probelemen, hij staat overstrekt, in de spagaat, loopt niet helemaal normaal met zijn achterhand en zijn knieen slaan op slot.

hier heb ik al wel 5 of 6 keer een osteopaat bij gehad (verschillende) en regelmatig de natuurgeneeskundige..

ze zeggen allemaal dat het de groei is en dat ik me nergens zorgen over hoef te maken, vooral friezen zijn laatbloeiers en het heeft gewoon tijd en veel gerichte training nodig

de laatste osteopaat benadrukte dus dat het toch echt de groei is en dat hij gewoon een laatbloeier is..

ik heb toen het advies gehad om 8 weken aan de hand te werken doormiddel van lange teugels en dan buitenwaards vragen omdat dan specifiek zijn achterhand onder moet treden en hij zijn achterhand goed moet gebruiken.
na die 8 weken mocht hij 2 weken aan de longe en dan vooral lang en laag en goed over de rug en daarna mocht ik het rijden weer gaan opbouwen.

dit heb ik toen gedaan en ik hoopte heel erg dat de knieen dan minder op slot zouden gaan slaan..
maar tot mijn grote teleurstelling word het opslot slaan alleen maar steeds erger.

als hij een stapje opzij moet zetten moet hij eerst door zn been heen knakken en bij achterwaars soms ook.. ook gebeurde het soms al bij het rijden dat we aan het galloperen waren en dat hij ineens stil stond en niet meer verder kon...

ik heb er een poos over nagedacht en ben naar een holistische kliniek gegaan in de hoop dat zij me kunnen helpen..

daar bleken de knieen niet het probleem te zijn maar zijn bekken..

waarscheinlijk door zijn val van toen hij 1,5 was zijn zijn bekken van voor/onderen uit elkaar gaan staan en dus niet meer gesloten

nu is het zo dat hij daar dus al die tijd (2,5 jaar) gewoon enorm veel last van blijkt te hebben en daarom niet kan buigen en kantelen en daarom zijn achterhand en knieen slap blijven.

als we dus zo door waren blijven gaan had hij binnen enkele jaren last van artrose gehad.

ook vonden ze een oude blessure in zijn linkerschouder (de schouder die het eerste op het hek klapte en die is dus gekneust geweest samen met een aantal ribben.

nu heeft de holistische arts zijn bekken behandeld met een hoge energie frequentie apparaat geloof ik?

en heeft hij druppels meegekregen die hij 2 keer per week moet krijgen..

die druppels zouden zijn bekken helpen om te herstellen, hoe weet ik niet precies meer maar het zou helpen zijn bekken te sluiten..


ook heeft hij een veulenmelkboost gehad (2 pilletjes?)omdat hij dat te kort heeft gehad toen hij veulen was en daardoor niet genoeg weerstand heeft en dus ook totaal geen zelfvertrouwen en eigenlijk zijn lichaam niet accepteerd/mee om kan gaan

mede daardoor zou hij een hele slechte darmflora en slechte nieren hebben daarom hebben we een probiotica meegekregen omdat zijn darmen nu niks op zouden nemen en nu op zijn energie en reserves zou teren.

nu waarschuwde ze me dat zijn lichaam zich moet resetten en dat we moeten rekenen op een flinke terugval waarbij hij dus helemaal gedesoriënteerd kan zijn/worden van zijn balans.
de verwachtig is dat hij binnen nu en 2 of 3 weken achteruit zal gaan en zn balans een knauw gaat krijgen, hij zal gaan zwalken met de kans op door de achterhandzakken en omvallen.

dit omdat zijn lichaam dus terug moet naar de situatie van het trauma en geloof ik van daaruit moet resetten en opnieuw op de juiste manier moet herstellen

ze zei dat het een proces van 2 jaar kon worden

nu ben ik al een aantal dagen terug van die kliniek en ik begin plots allemaal vragen te krijgen en te twijfelen..

ten eerste als zijn bekken echt uit elkaar staan, hoe ver dan? 2 centimeter? 10? 20? dat is toch ook belangrijk om te weten voor een gerichte behandeling?

en ten 2e, we lopen hier al 2,5 jaar mee rond en als de bekken echt open staan, dan zouden er toch ook vergroeiingen en schade te zien moeten zijn? (er zijn overigens geen rontgen of scans gemaakt)

ook begin in toch sterk te twijfelen bij de druppeltjes voor de bekken, zou dat echt de bekken kunnen helpen te sluiten, ongeacht hoe ver ze uit elkaar staan? bedoel wat zullen die druppels dan precies doen dat het het zo drastisch zou kunnen veranderen?

ik begin dus enorm te twijfelen.. ik vrees dat dit niet goed genoeg is..

moeten we met nog meer antwoorden komen en toch maar naar moerbeke gaan en de achterhand laten fotograferen?

ook ben ik enorm benieuwd naar meer meningen en ervaringen van mensen met paarden waarbij de bekken open stonden door middel van een trauma, hoe is het bij jullie opgelost? en is er blijvende schade? en wat zijn de beperkingen zelfs na de behandeling?

misschien heb ik alles heel onduidelijk beschreven maar ik hoop dat het goed leesbaar is, ik zou echt graag meer willen weten..

ik hoop dat jullie mij een beetje kunnen helpen...

Polly
Moderator Algemeen

Berichten: 26340
Geregistreerd: 09-04-01

Re: paard met open bekken en alternatieve geneeswijze?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 13:57

Ik mis een beetje de dierenarts in dit verhaal als ik heel eerlijk ben. Ik ben absoluut pro natuurgeneeskunde maar in dit geval had ik er toch eens een reguliere paardendierenarts bij gehaald

Anoniem

Re: paard met open bekken en alternatieve geneeswijze?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 13:58

Waarom ben je in hemelsnaam niet naar een dierenarts gegaan met dit paard? Ik zou morgen meteen een afspraak maken met een kliniek.

CoolCorrie

Berichten: 169
Geregistreerd: 05-08-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 14:00

Ga eens met dit paard naar een normale dierenarts. Druppeltjes om het bekken te laten dichtgroeien, Als zulke wonderdruppeltjes bestaan, waren bij een heleboel mensen allerlei problemen opgelost, en waren de makers ervan multimiljonair.
Echt waar, ga naar een fatsoenlijke dierenarts.
En druppeltjes als veulenmelkboost? Echt waar, het spijt me dat ik sarcastisch over komt, maar als mijn huisarts mij zoiets voor mijn baby zou geven, zou ik hem uitlachen, en dan zou het bij een volwassen paard moeten helpen.

Higoma145

Berichten: 2829
Geregistreerd: 08-12-10

Re: paard met open bekken en alternatieve geneeswijze?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-09-14 14:01

we hebben er ook 3 verschillende veeartsen bij gehad maar die staken het op de groei..

Anoniem

Re: paard met open bekken en alternatieve geneeswijze?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 14:01

Zijn er ook foto's gemaakt dan?

Higoma145

Berichten: 2829
Geregistreerd: 08-12-10

Re: paard met open bekken en alternatieve geneeswijze?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-09-14 14:03

nee dat niet... en ik begin nu wel een beetje bang te worden dat het zeker nodig is voor een goede diagnose en behandeling... begin toch echt bang te worden dat die druppels niet het probleem op kunnen lossen...

FriesWytske
Berichten: 10303
Geregistreerd: 05-08-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 14:04

Sorry, maar over dit soort mensen ging dus het item in nieuwsuur gisteravond.
Je kunt de te weinig voedingsstoffen als veulen niet meer inhalen als volwassen paard.

Ook het verhaal over het bekken, vind ik vreemd.

Ik zou zeggen, opladen en naar de kliniek met dit paard. En laat hem daar goed doorlichten.

Zooist

Berichten: 11073
Geregistreerd: 23-08-05
Woonplaats: Poortugaal

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 14:04

Ik heb ook wel eens door omstandigheden een veulen jonger dan 3 maanden eraf gehad, die hoefde geen melk meer hoor.

Van de rest van je verhaal schrik ik! Ga aub naar een goede dierenarts of kliniek.

:n druppeltjes die een bekken kunnen laten dichtgroeien :n

Eens FriesWytske :(

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 14:04

Als je even normaal nadenkt kun je die vraag makkelijk beantwoorden, natuurlijk gaat dat niet lukken. Heb je toevallig het onderzoek over kwakzalverij gelezen? Dat is misschien wel een aanrader.

Nogmaals, morgen een afspraak maken om het paard in een reguliere kliniek volledig te laten onderzoeken, inclusief foto's.

troi
Berichten: 17986
Geregistreerd: 12-09-08
Woonplaats: Boven Zwolle

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 14:05

Ik hoopte dat dit stuk grappig bedoeld was, druppels tegen een scheef staand bekken is wel heel onwaarschijnlijk, maar dat is niet zo?

-O-

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 14:06

Sorry dat mijn post zo hard klinkt maar ik vind dat je ontzettend naïef bent en ik snap gewoon niet dat er geen foto's zijn gemaakt. Wie kan jou met zekerheid zeggen dat zijn bekken niet goed zijn als er geen foto's gemaakt zijn?

aisie

Berichten: 3722
Geregistreerd: 05-12-03

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 14:08

Pfff ik had hier echt niet zolang mee aangemodderd met allerlei vage alternatieve dingen. Naar en goede kliniek en foto's lijken mij de enige echte goede oplossing. Dan weet je waar je aan toe bent en of er nog kans is dat het beter gaat worden. Druppels die bekken dicht laten groeien? Sorry hoor maar dat lijkt me vrijwel onmogelijk.

moonfish13
Berichten: 18516
Geregistreerd: 20-08-07

Re: paard met open bekken en alternatieve geneeswijze?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 14:13

Ik ben pro alternatief maar hier is gewoon niet in de juiste volgorde behandeld. Ik snap echt niet dat je zoiets aanneemt zonder foto's.

troi
Berichten: 17986
Geregistreerd: 12-09-08
Woonplaats: Boven Zwolle

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 14:13

Sowieso terug gaan de oude situatie en vanuit daar weer gezond worden klinkt heel mooi maar is vooral een mooi excuus om twee jaar lang jou dure behandelingen te verkopen zonder dat jij verbetering mag verwachten. 'Nee hoor mevrouw hoort er allemaal bij!' . Ondertussen groeit het dier uit en wordt hopelijk een stuk sterker, zoals je da al aangaf, hij moet volgens die immers eerst uitgroeien voor je echt wat kan zeggen. Het advies van de da is alleen vele malen goedkoper dan twee jaar lang instralen en vage druppels kopen!

Mariloulou
Berichten: 250
Geregistreerd: 15-07-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 14:14

Ik sluit mij aan bij de rest, ga naar een goede paardenkliniek en laat hem op de foto zetten.
Daar moet je gewoon op staan, een DA kan het ook verkeerd hebben.
Snap ook niet zo goed dat je niet direct na de val een dierenarts hebt laten komen, als mijn paard over een hek klapt zou ik direct bellen.
Een tekort in zijn groei zal eerder komen van verkeerde voeding dan van 2maandjes minder melk, de veulens bij ons in de wei zie je de laatste twee maanden nog maar erg weinig drinken bij mams.

josje4

Berichten: 1595
Geregistreerd: 20-07-11
Woonplaats: Wageningen

Re: paard met open bekken en alternatieve geneeswijze?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 14:24


Higoma145

Berichten: 2829
Geregistreerd: 08-12-10

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-09-14 14:25

wat een boel reacties al!!

het stuk van nieuws
uur heb ik niet gezien, ik zal het straks eens terug kijken!

ik denk dat jullie zeker gelijk hebben...

bedankt voor de link ik ga het meteen lezen!
Laatst bijgewerkt door Higoma145 op 14-09-14 14:26, in het totaal 1 keer bewerkt

Cayenne
Crazy Bird Lady en onze Berichtenkampioen!

Berichten: 115292
Geregistreerd: 08-08-03
Woonplaats: Haaren (NB)

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 14:25

gossa4ever schreef:
nee dat niet... en ik begin nu wel een beetje bang te worden dat het zeker nodig is voor een goede diagnose en behandeling... begin toch echt bang te worden dat die druppels niet het probleem op kunnen lossen...


No offence, maar heb je je dat al niet eerder bedacht? Met dit soort gevallen weet je toch zelf ook al wel dat druppels dit niet gaan oplossen?
Hup, zo snel mogelijk naar een goede kliniek met dat dier! Hier is al veel te lang mee doorgemodderd -O-
Succes! Hopelijk valt het toch nog te verhelpen..

Ik vind het wel verbazingwekkend dat die zogenaamde 'dokters en artsen' die je al hebt geraadpleegd niet hebben geadviseerd om eens naar een reguliere dierenarts te gaan :?

Paperboy
Berichten: 2286
Geregistreerd: 09-03-09

Re: paard met open bekken en alternatieve geneeswijze?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 14:54

Hop naar een goede kliniek voor een gedegen onderzoek, foto, scan wat maar nodig is om een goed beeld te krijgen hoe het er van binnen uitziet.

Kwanyin
Berichten: 18995
Geregistreerd: 14-08-03
Woonplaats: belgië

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 15:21

gossa4ever schreef:
we hebben er ook 3 verschillende veeartsen bij gehad maar die staken het op de groei..

Drie verschillende regulieren veeartsen? Waarvan geen een het idee had om het dier eens fatsoenlijk op foto te zetten? Waar haal je die drie keer na mekaar vandaan? Of bedoelde je drie zelfverklaarde artsen?Ik kan het namelijk niet vatten dat er wel drie DA op rij zijn die allen niet slimmer zijn als dat. Bij mij kwamen ze al foto's trekken voor heel wat minder problemen.

Albert

Berichten: 5804
Geregistreerd: 16-10-02
Woonplaats: Zutphen

Re: paard met open bekken en alternatieve geneeswijze?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 15:35

Helaas kan het bekken nu niet meer op de foto, zo diep komen röntgenstralen niet.
Als 1, 5 jarige had het misschien nog net gekund.
Ook een mri wordt moeilijk omdat een paard gewoon niet zover het apparaat in kan.
Ik zou me heel goed laten voorlichten door een goede, in paarden gespecialiseerde, kliniek over de diagnostische mogelijkheden want je kan pas gericht behandelen als je echt weet wat er aan de hand is.

Kwanyin
Berichten: 18995
Geregistreerd: 14-08-03
Woonplaats: belgië

Re: paard met open bekken en alternatieve geneeswijze?

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 15:46

Maar hoe komt die hollistische dierenarts aan die conclusie? Of van de conclusie van zijn slechte schouder? Zijn er daar dan wel foto's getrokken? Of meent hij door buiten een beetje te voelen aan het paard en te observeren te kunnen zeggen wat er van binnen allemaal niet goed zit? Hoe kan je weten dat die diagnose over de bekken uberhaupt juist is en er niet iets anders speelt?

Higoma145

Berichten: 2829
Geregistreerd: 08-12-10

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 14-09-14 15:50

Heb het zeker wel eens eerder gedacht maar er waren zo veel mensen (artsen en osteopaten) die zeiden dat het de groei en alles was dat ik het helaas steeds geloofde..


De veeartsen die er bij zijn geweest zijn gewoon regulieren artsen..
En alle 3 vonden ze dat het de groei was!

Nee kunnen bekken nu niet meer op de foto? Hoe kunnen ze het dan wel bekijken?

MRI is toch (niet dat ik niks wil uitgeven, integendeel Zelfs hij moet gewoon beter worden) onwijs duur?

Wat zouden dan nog andere opties zijn?

Kwanyi, daar heb je zeker een punt.. Ze heeft hem helemaal doorgemeten en toen kwam ze tot die conclusie...

Nou aan die vraag heb ik ook lopen denken.. Is het wel de juiste diagnose... Maar het klonk allemaal heel logies!

kyrkelover

Berichten: 9532
Geregistreerd: 28-12-03
Woonplaats: Boxmeer

Link naar dit bericht Geplaatst: 14-09-14 15:56

Ik heb de andere reacties niet gelezen, maar schrik een beetje.
Tich problemen en weet ik het allemaal niet en zie van alles voorbij komen maar geen dierenarts.
Een osteo/fysio/natuurgeneeskunde en wat zo ever hebben geen rontgen ogen.
En om heel eerlijk te zijn zie ik meerdere dingen in de loop der jaren waarvan ik denk uhm was allereerst een da niet op zijn plaats geweest of liever nog een goede kliniek.