Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
Janneke2 schreef:Tea tree kan beslist geen kwaad!
Er zijn bokkers met goede ervaringen met honing (koud geslingerd, dus zelf bij de imker halen) - dat werkt bacteriën en schimmels tegen. Tea tree doet om de gedachte te bepalen hetzelfde, het plakt alleen minder.
En is "alleen" de kogel warmer dan die aan de andere benen? Of ook de koot?
.....wel is de kogel vaak de plek waar 'gedoe' zich het eerste laat zien. (Zo had mijn schimmel ooit een peesblessure pal onder haar pols - ze was kreupel, maar het enige wat een gewoon mens merkte was een warme kogel.)
. Janneke2 schreef:Het een kan met het andere te maken hebben.
Maar een goede vriend van mij roept met enige regelmaat: "ik kan niet garanderen dat het helder is!"!
(Meaning: soms heeft een dier helaas twee problemen aan een been......)
Dus bij twijfel, wat kreupele passen, of als het wel beter gaat met wld maar de kogel toch niet koeler wordt: geen risico, gewoon de da.
(Uiteraard zal een goede smid ook op een en ander letten!)
Janneke2 schreef:Klinkt plausibel.
En een paard is een dier van beweging - dus als het dier niet kreupel is, is dat altijd het beste. Ook tegen wld: meer hoefmechanisme geeft betere doorbloeding en dus geneest de infectie die in de witte lijn zit dan het snelste.