Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
Kirstenx schreef:tanjaatjuhh; Zat ik ook aan te denken hoor. Gewoon 2 maanden op de wei of in ieder geval op rust. Maar DA adviseerde om hem licht te trainen.. Mocht het na de fysio niet beter worden, ga ik hem zeker rust geven.
Joolien; klopt zeker wat je zegt. Het is een groot en lang paard. Hij is bekend met nek - en rugproblemen en onregelmatigheid, vandaar dat hij ook al vanaf zijn 4e regelmatig naar de chiropractor gaat. Dus hier gaat hij binnenkort ook weer heen. Maar dit begon duidelijk linksvoor en hij reageerde ook erg op de buigproef toen, maar dat is nu niet meer zo.
Kirstenx schreef:Joolien; zijn hals is twee keer ingespoten, wegens vocht tussen de wervels. Iets van kan leiden tot artrose. Maar dit had hij dus (nog) niet. Dit was vorig jaar zomer. Dit hebben ze gedaan met een echo, was door mensen van de Lingehoeve. Mag ik vragen waarom je een chiropractor niet voordelig vindt bij artrose?
Joolien schreef:Kirstenx schreef:Joolien; zijn hals is twee keer ingespoten, wegens vocht tussen de wervels. Iets van kan leiden tot artrose. Maar dit had hij dus (nog) niet. Dit was vorig jaar zomer. Dit hebben ze gedaan met een echo, was door mensen van de Lingehoeve. Mag ik vragen waarom je een chiropractor niet voordelig vindt bij artrose?
Ik heb zelf ook artrose, als ze elke keer de boel weer recht gaan zetten kan het gebeuren dat de slijtage elke keer iets meer wordt, doordat je bij het recht zetten de boel juist wat kan beschadigen of forceren. De wervels gaan vaak op een gunstige manier staan en voegen zich hiernaar.
Snap je wat ik bedoel?
Kirstenx schreef:Joolien schreef:
Ik heb zelf ook artrose, als ze elke keer de boel weer recht gaan zetten kan het gebeuren dat de slijtage elke keer iets meer wordt, doordat je bij het recht zetten de boel juist wat kan beschadigen of forceren. De wervels gaan vaak op een gunstige manier staan en voegen zich hiernaar.
Snap je wat ik bedoel?
Ja, snap ik. Maar krijg je dan niet sneller vergroeiingen?
gewricht. Maar we richten ons nu eerst op het het helen van die fragmentjes. Dit betekend in het slechtste geval als dit niet wil helen er nooit meer op gereden kan worden.
sanne83 schreef:Veel mensen denken dat een chiropractor "kraakt" of botten rechtzet![]()
Een chiropractor verlaagt alleen de spanning in de spieren rondom de gewrichten waardoor ze weer normaal kunnen bewegen. Er is dus geen enkele reden om een chiropractor af te raden bij artrose, juist niet zelfs.
Citaat:Wat is het?
Een chiropractor richt zich op stoornissen aan de wervelkolom en het zenuwstelsel. De nadruk ligt op de manuele behandeling (met de hand) met manipulaties of correcties van gewrichten.
Citaat:Behandelmethoden binnen de chiropraxie hebben vooral betrekking op de manipulatie van gewrichten, behandeling van spieren (waaronder massage), rehabilitatie door versterkende lichamelijke oefeningen (zoals in de fysiotherapie), en daarnaast advies over de algemene gezondheid (bijvoorbeeld voedingsadvies en mentale ondersteuning)