Paard bovenbeen zwaar gekneusd

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
appiesjappie
Berichten: 5699
Geregistreerd: 19-12-04

Paard bovenbeen zwaar gekneusd

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 27-08-11 18:37

Hoi allemaal,

Dinsdagochtend belde mijn moeder in alle paniek dat Lady niet meer wilde opstaan. Wij dachten meteen aan koliek maar ze maakte geen rare beweging en ze was niet echt dik. Ik gauw naar mijn pa en ma's huis om te kijken of we haar in debenen konden krijgen. De dierenarts was ondertussen al gebeld. Uiteindelijk hebben we haar in de benen gekregen en kon ze niet staan op haar linker achterbeen. Niet dat het er bij bungelde maar ze kon er gewoon niet op staan. Met veel getrek en een beetje opjagen hebben we haar op stal gekregen. De deirenarts kwam en gaf ons door dat het een gekneusde bovenbeen was. Ze kreeg een spuit voor pijnstilling en nu krijgt ze 2 keer pijnstilling op een dag door het voer. Zolang ze dat binnen heeft stapt ze er wel een beetje op maar niet te veel. Maar zodra het is uitgewerkt gaat haar poot weer omhoog en verzet ze geen stap. Nu moest het vrijdag al wat beter zijn. Het is echt wle iets opgeknapt maar echt zo weinig!!! Maandag bellen we dierenarts weer. Maar wij hebben het idee dat er toch iets anders aan de hand is en dat ze misschien wel helemaal niet meer opknapt en misschien wel ingeslapen moet worden. Heeft iemand meer ervaringen met een zwaar gekneusd bovenbeen?

Misty12

Berichten: 7145
Geregistreerd: 31-10-05
Woonplaats: omgeving enschede, op de fiets, bij de paarden en soms gewoon in huis.

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-08-11 18:42

Ik denk dat je het de tijd moet geven. Een zware kneuzing duurt wel een paar weken voor het beter wordt. Maandag weer de dierenarts bellen kan natuurlijk nooit kwaad, maar nu al denken over in laten slapen is wel erg vroeg. Peesblessures (wel heel wat anders, maar als voorbeeld) hebben ook maanden nodig om te herstellen. Soms is een paard wel een jaar aan het revalideren. En het ene paard is natuurlijk meer een pieperd als een ander. De ene is gewoon harder. Maar dit kost tijd.

appiesjappie
Berichten: 5699
Geregistreerd: 19-12-04

Re: Paard bovenbeen zwaar gekneusd

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 27-08-11 18:45

okay,

De dierenarts gaf namelijk aan dat het vrijdag al een beetje opgeknapt moest zijn. Als het niet zo was wilde hij eigenlijk vrijdag weer komen. Maar wij hadden zoiets van wij wachten even het weekend af omdat ze nu nog pijnstillers heeft tot maandag.

Harry19987
Berichten: 45
Geregistreerd: 26-08-11

Re: Paard bovenbeen zwaar gekneusd

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-08-11 18:48

Ik zou het ook even aan kijken. Als je zelf een kneuzing hebt, gaat dat ook niet binnen een paar dagen over.

appiesjappie
Berichten: 5699
Geregistreerd: 19-12-04

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 27-08-11 18:51

nee inderdaad. we wachten ook wel af wat de dierenarts maandag zegt Heeft iemand misschien ervaring met gekneusde bovenbeen van het paard of iemand enig idee hoe het kan

appiesjappie
Berichten: 5699
Geregistreerd: 19-12-04

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-08-11 21:02

Ze kan er nog steeds niet op staan. Ze gaat steeds liggen. Vandaag is de dierenarts geweest en vindt het er heel slecht uit zien en denkt dat er ergens een botsplinter zit of dat er een spier gescheurd is. Ze had volgens de dierenarts alweer moeten kunnen staan en voorzichtig kunnen stappen maar dat doet ze niet. We hebben weer pijnstiller gekregen voor 2 dagen. en dan hopen we dat het een beetje beter is. Maar we gaan van het ergste uit en dat doet de dierenarts ook. We kunnen nog foto's maken maar weet niet of het nog zin heeft.

quartel

Berichten: 15919
Geregistreerd: 14-04-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-08-11 21:05

bah wat rot voor je, en voor je paard helemaal.
Toch geloof ik dat je geen drastische beslissingen moet gaan maken zonder dat er een foto gemaakt is.
Ook een DA kan fouten maken hoor en aan de buitenkant kan je echt niet alles zien.

succes

samwise
Berichten: 259
Geregistreerd: 11-12-07

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-08-11 21:08

Waarom denk de DA aan een kneuzing is dat waar te nemen? Is het op bepaalde plekken warmer/dikker dan normaal?

appiesjappie
Berichten: 5699
Geregistreerd: 19-12-04

Re: Paard bovenbeen zwaar gekneusd

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-08-11 21:48

Hij denkt nu aan een botsplinter of een gescheurde spier. Haar bovenbeen is wat dikker en warmer.

quintusgl

Berichten: 4520
Geregistreerd: 30-06-06
Woonplaats: Bij t bos

Re: Paard bovenbeen zwaar gekneusd

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-08-11 21:50

Zonder foto's kan je hier geen diagnose over geven en dus ook niet echt weten welke beslissing je het beste kunt maken. Als je de mogelijkheid hebt om foto's te laten maken zou ik persoonlijk dat doen.

Storm

Berichten: 21475
Geregistreerd: 05-06-02
Woonplaats: Brabant

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-08-11 21:52

Ik zou ook zeker foto's laten maken.
Is je dierenarts een gespecialiseerde paardendierenarts?
Succes!

appiesjappie
Berichten: 5699
Geregistreerd: 19-12-04

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-08-11 21:58

ja ze hebben ook een paardenkliniek. Alleen het probleem is dat het niet het makkelijkste paard is en dat we haar nooit de kar in gaan krijgen omdat ze haast niet kan lopen of staan.

quartel

Berichten: 15919
Geregistreerd: 14-04-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-08-11 22:02

Kan die DA dan niet bij jou komen om een foto te maken?
Er zijn best mogelijkheden voor hoor.
Zo is er ook zo een soort mobiele service.
Maar ik kan natuurlijk niet in jouw knip kijken....dat is in zijn geheel ook niet onbelangrijk

appiesjappie
Berichten: 5699
Geregistreerd: 19-12-04

Re: Paard bovenbeen zwaar gekneusd

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-08-11 22:24

nee inderdaad. daarom vraag ik me ook af hoe duur het is als ze een foto komen maken. ze heeft nu al pijnstilling voor 60 euro per 2 dagen en ik heb geen idee wat de dagen daarvoor hebben gekost. en de 2 spuiten die ze heeft gehad en het consult. ik zie de bui al hangen dat we straks al bijna 250 euro kwijt zijn

quartel

Berichten: 15919
Geregistreerd: 14-04-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-08-11 22:25

hm....ik ben een beetje bang dat je wel boven die 250 uit gaat komen zo.

Heb je je paard niet verzekerd?

appiesjappie
Berichten: 5699
Geregistreerd: 19-12-04

Re: Paard bovenbeen zwaar gekneusd

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-08-11 22:27

nee alleen voor het overlijden zit ze in het paardenfonds

quartel

Berichten: 15919
Geregistreerd: 14-04-10

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-08-11 22:28

ja...dat is even balen.....

Misschien zijn er andere bokkers die je een tip kunnen geven waar die mobiele srevice te vinden is?
Dan kan je informeren wat het kost.
Anders kan ik voor je bij een kennis informeren als je wilt....die heeft het ook zo gedaan

timokyana

Berichten: 14323
Geregistreerd: 29-05-06
Woonplaats: klein durpke in NL, paardjes in belgenland.

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-08-11 22:30

Rontgen laten maken en duidelijkheid scheppen.Het zou niet fair zijn dit dier met een eventuele onbehandelde breuk nog dagen te laten lopen.
Sterkte!

Edigit http://www.edigit.nl/

Ragdollcat
Berichten: 14806
Geregistreerd: 03-08-08
Woonplaats: Daar waar ik woon

Link naar dit bericht Geplaatst: 29-08-11 22:30

Hmm het zou kunnen zijn dat het gebroken is maar dat het bot stevig op elkaar zitten en niet waar te nemen is tenzij er een foto is gemaakt dan is het wel waarneembaar, dat heb ik wel meer gehoord.

Ik zou toch echt maar een foto laten maken, dan help je het paard het meest. Ikzelf zie het somber in.

Sterkte en hopelijk knapt ie alsnog op en is het slechts gewoon zware pijn van de kneuzing.

Edigit is een bekende mobiele fotomaker, die kan bij je stal langskomen om er fotos van te laten maken en van wat ik begreep vallen de kosten best mee, het ligt ook eraan van hoe ver ie naar jou toe moet rijden, je betaald ook de voorrijkosten.

appiesjappie
Berichten: 5699
Geregistreerd: 19-12-04

Re: Paard bovenbeen zwaar gekneusd

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 29-08-11 22:36

wij zien het ook somber in. Maar ik denk steeds wat als...... ze gewoon een spiertje heeft verrekt of gewoon echt gekneusd is.... misschien is ze over een paar dagen wel beter..... en wat als ik haar heb in laten slapen en ze had toch beter kunnen worden.... zo denk ik continu. Maar wil haar ook niet pijn laten lijden. Iemand een idee wat de prijzen zijn van een mobiele rontgen of een kliniek die het in drenthe doet???

Ragdollcat
Berichten: 14806
Geregistreerd: 03-08-08
Woonplaats: Daar waar ik woon

Re: Paard bovenbeen zwaar gekneusd

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-08-11 12:57

Je kan toch gewoon naar Edigit bellen? vragen staat vrij hoor.

appiesjappie
Berichten: 5699
Geregistreerd: 19-12-04

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-08-11 13:50

ja ik heb al een email gekregen. Mar dan ben ik alleen aan reiskosten 114 euro! en daarna 137 euro voor 2 foto''s maar denk wel dat er meer gemaakt moet worden omdat we wel ongeveer weten waar ze pijn heeft niet precies!! en ik ben nu 30 euro per dag kwijt aan pijnstillers en en weet niet eens wat we vorige week kwijt zijn geweest aan pijnstilling en consult.

ik woon in drenthe en roosendaal is dan wel heel ver weg
Laatst bijgewerkt door Dyonne op 31-08-11 14:52, in het totaal 1 keer bewerkt
Reden: Berichten samengevoegd die direct na elkaar geplaatst zijn.

fokfanaat

Berichten: 20704
Geregistreerd: 21-10-02
Woonplaats: Uut Uune

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-08-11 13:52

goedkoopste is om dr direct af te maken, als je wil weten wat er is, zul je toch moeten investeren.

ikenindi

Berichten: 14543
Geregistreerd: 30-09-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-08-11 13:53

appiesjappie schreef:
ja ik heb al een email gekregen. Mar dan ben ik alleen aan reiskosten 114 euro! en daarna 137 euro voor 2 foto''s maar denk wel dat er meer gemaakt moet worden omdat we wel ongeveer weten waar ze pijn heeft niet precies!! en ik ben nu 30 euro per dag kwijt aan pijnstillers en en weet niet eens wat we vorige week kwijt zijn geweest aan pijnstilling en consult.


Sorry hoor, maar een paard kost nou eenmaal geld. Ik vind de prijzen echt niet schokwekkend. Waarom in laten slapen als je niet eens weet wat je paard heeft?

esje01

Berichten: 5081
Geregistreerd: 09-10-06
Woonplaats: op een uniek plekje in Brabant

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-08-11 13:57

Ja het is allemaal duur, maar huisdieren kosten nou eenmaal geld. Alleen met een echo en/of foto kom je er hopelijk achter wat er mis is en dan kan je beslissen hoe verder, dat is het toch wel waard? Deze onzekerheid en het lijden van je paard is ook vreselijk.
Sterkte, hopelijk komt het allemaal weer goed