Ik ontdekte vanmiddag bij mijn veulen (4 weken oud) twee scheurtjes in zijn achterhoefjes. Ze zitten in de hoef, dus niet in de kroonrand. Wie heeft hier ervaring mee? Hoe ernstig is dit?
Anoniem
Geplaatst: 07-06-03 17:18
tja, ik zou de hoefsmid maar eens bellen en vragen wat ze er aan kunnen doen. Misschien komt het wel door het droge weer??
shaneen
Berichten: 976
Geregistreerd: 15-09-02
Woonplaats: een leuk klein plaatsje
Geplaatst: 08-06-03 14:38
Idd kan heel goed van het warme weer, en dit in combi met groeien... Goed zijn hoefjes in vetten met een goeie hoefsmeer, van te voeren afspuiten is nog beter want dat houd je het vocht goed in de hoeven... succes ermee
DubbelFun
Berichten: 91821
Geregistreerd: 12-04-01
Woonplaats: 1 km van het midden van Nederland
Geplaatst: 08-06-03 15:04
Het zit idd op een hele rare plaats voor een scheurtje. Er zit ook een 'band' om de hoef op die plek. Ik zou er idd de DA er naar laten kijken. Ik denk niet dat een smid er iets aan kan doen, het zit te hoog. Persoonlijk denk ik eerder aan iets in het voedingspatroon wat niet goed is. Het is nl precies de uitgroei sinds zijn geboorte.