Voor hoeveel geld eet jouw paard per dag?

Moderators: Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Macusa
Berichten: 871
Geregistreerd: 17-11-07
Woonplaats: België

Voor hoeveel geld eet jouw paard per dag?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-12-08 10:33

Er waren verschillende topics over de prijs van hooi en paardenvoeders. Wat ik hier een beetje mis is hoeveel kosten er per paard per dag gemaakt worden. Wellicht kunnen we, per paard, met een kleine uitleg van het type paard, de situatie, en de mate van activiteit, in dit topic aangeven wat we nu eigenlijk per dag kwijt zijn. Ik begin.

Paard 1:

Soort werk:

Situatie:

Kg ruwvoer (+ welk ruwvoer):
    kosten:

kg krachtvoer (+ welk krachtvoer):
    kosten per dag:

(vergeet ik nog wat om compleet te zijn? Dan graag toevoegen)



MIJN PAARD:
Paard: cruzado Lusitano van ongeveer 1m52, 5 jaar oud

Soort werk: 3x per week een kwartiertje longeren en 2x per week 4 km wandelen in stap (wordt nu zadelmak gemaakt)

Situatie: staat dag en nacht buiten op zeer schrale grond

Kg ruwvoer (+ welk ruwvoer): 5 kg, de helft hooi en de helft Lucerne
    kosten per dag: 1,85 EUR

kg krachtvoer (+ welk krachtvoer): 2,5 kg eigen mix van diverse granen
    kosten per dag: 0,83 EUR

Djilna

Berichten: 31022
Geregistreerd: 20-09-02
Woonplaats: On the trails

Re: Voor hoeveel geld eet jouw paard per dag?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-12-08 10:35

Maar waarom wil je dat dan weten?

Macusa
Berichten: 871
Geregistreerd: 17-11-07
Woonplaats: België

Re: Voor hoeveel geld eet jouw paard per dag?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-12-08 10:56

Omdat op basis van de prijs die je voor een zak voer betaalt je nog steeds geen vergelijking kunt maken.

Djilna

Berichten: 31022
Geregistreerd: 20-09-02
Woonplaats: On the trails

Re: Voor hoeveel geld eet jouw paard per dag?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-12-08 11:06

Wat wil je dan precies vergelijken en waarom?
Laatst bijgewerkt door Djilna op 11-12-08 11:12, in het totaal 1 keer bewerkt

Cassidy

Berichten: 75551
Geregistreerd: 08-08-01
Woonplaats: Purmerend

Re: Voor hoeveel geld eet jouw paard per dag?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-12-08 11:08

En dan nog is het een verschil of je je paard voert met voer wat je uit een zak haalt, of dat je paard voert met voer dat per bulk aangelevert wordt (en daardoor goedkoper is).
En als je hooi van eigen land hebt, welk prijskaartje hang je daaraan vast?

8nnemiek

Berichten: 45983
Geregistreerd: 22-01-05
Woonplaats: Limburg

Re: Voor hoeveel geld eet jouw paard per dag?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-12-08 11:15

Paard 1:
Mystic, tinker van 1,53 en 8 jaar oud.

Soort werk:
In de zomer rijden we om de dag een uurtje redelijk intensief. In de winter heeft hij vakantie.

Situatie:
Dag en nacht in de paddock met een uitloopstal, en in de zomer staat de wei ook open, in de winter mag hij elke dag een kwartiertje op de wei.

Kg ruwvoer (+ welk ruwvoer):
Ongeveer 8 kilo hooi per dag, en een kilo tarwestro.
    kosten:

€ 1,50 ongeveer.
kg krachtvoer (+ welk krachtvoer):
0,2 kg krachtvoer, safe&sound van dodson&horrell
    kosten per dag:

20 cent

Ik denk ook dat de uitkomst bij iedereen totaal verschillend is wat betreft hooi. Wij betalen nu 2,50 voor een kleine baal, maar bij een andere boer kost een zelfde baal 4 euro..

timokyana

Berichten: 14325
Geregistreerd: 29-05-06
Woonplaats: Tegen de Belgische grens

Re: Voor hoeveel geld eet jouw paard per dag?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-12-08 11:16

MIJN PAARDEN:
Paard: haflingers, kruising tinker,appaloosa

Soort werk: wisselend onder het zadel minimaal 2x per week (appaloosa)
Rest ongeveer 2x p week aan de longe of wandelen

Situatie: staan dag en nacht buiten op zeer schrale grond

Kg ruwvoer (+ welk ruwvoer): mijn appaloosa merrie en tinker krijgen samen 2 balen hooi per 24 uur dus 5 euro per 24 uur.
    kosten per dag: 5 euro (2.50 per paard) 2.50 geld ook voor de haflingers.
    kg krachtvoer (+ welk krachtvoer): geen krachtvoer, wel mineraalsteen
    [i]
      kosten per dag: onbekend?
[/quote]

Macusa
Berichten: 871
Geregistreerd: 17-11-07
Woonplaats: België

Re: Voor hoeveel geld eet jouw paard per dag?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 11-12-08 14:55

Djilan schreef:
Wat wil je dan precies vergelijken en waarom?


Dit lijkt me nuttige informatie voor iedereen die paarden houdt (of wil gaan houden). Niet "wat kost een zak voer of een baal hooi", maar wat kost nu werkelijk in de praktijk het houden van een paard. Natuurlijk begrijp ik dat bij de een een pak hooi 3,50 EUR kost voor 20 kg en dat de weer iemand anders wellicht een betere kwaliteit geeft van 5 EUR per 20 kg, maar het is ook juist interessant om uit te zoeken wat dan de marges zijn. Bijvoorbeeld: "De kosten van het voer van een Tinker in nederland met dagelijkse activiteit op recreatieve basis en levende op schrale grond kost tussen de 2,25 EUR en 3,60 EUR" Op welke manier voeren we paarden en welke karakteristieken horen daarbij. Als er hier genoeg mensen reageren dan kun je met enige zekerheid gaan vaststellen welk type paard, met wat voor activiteit, binnen welke marges onderhouden kan worden. Ben jij toevallig degene die 3,60 EUR per dag kwijt is, dan kun je vergelijken met wat iemand anders met dezelfde karakteristieken voert en wellicht EUR per dag besparen, door of anders te voeren of anders in te kopen! Ik ben iemand die thuis haar huishoudboekje strak onder controle heeft en vind het belangrijk ook inzicht te hebben in de kosten van het voeren en houden van paarden.

madamX
Berichten: 1914
Geregistreerd: 23-12-06
Woonplaats: Luxemburg

Re: Voor hoeveel geld eet jouw paard per dag?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-12-08 14:59

Als je een kosten overzicht wil maken, moet je ten eerste rekening houden met heel veel zaken. Ten tweede vraag je hier wat anderen aan kosten maken: geen stal is gelijk en je zal daarom ook verschillende uitkomsten te zien krijgen. De informatie wat anderen aan kosten kwijt zijn lijkt mij dan ook niet relevant omdat daar geen conclusies uit getrokken worden. Het enige wat nuttig zou kunnen zijn is per stal alles uitpluizen en kijken of het goedkoper kan. Nu lukraak gaan vragen naar kosten lijkt mij totaal niet zinvol; je kan de verzamelde info die je krijgt nl niet toepassen op je eigen paard.
Het enige wat je dus kan doen is je eigen kosten te gaan vergelijken met normen, en vervolgens kijken of je eigen paard 'te duur' staat of 'goedkoper' dan de normen.

catalyst1

Berichten: 1597
Geregistreerd: 28-09-06
Woonplaats: Doetinchem

Re: Voor hoeveel geld eet jouw paard per dag?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-12-08 15:08

Mij lijkt het wel een leuk onderzoek.

MIJN PAARDEN:
Paard: quarters

Soort werk: wisselend onder het zadel minimaal 4x per week

Situatie: staan overdag buiten op de wei ,'s nachts op stal

Kg ruwvoer (+ welk ruwvoer): kuil en hooi,onbeperkt,verdeeld in meerder porties per dag
kosten per dag: 2-2.50 euro schat ik

kg krachtvoer (+ welk krachtvoer): 2 kg sportbrok/dag van Heidehof: 1.00 per dag
1 kg bio flox muesli/dag van Heidehof: 1.00 per dag

Pebblesther

Berichten: 2663
Geregistreerd: 13-02-06
Woonplaats: Prov. Groningen

Re: Voor hoeveel geld eet jouw paard per dag?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-12-08 15:12

MIJN PAARD:
Paard: NRPS, 7 jaar, 1.64

Soort werk: Dressuur, 4 dagen per week 3 kwartier dressuurtraining, 1 dag longeren, 1 dag rust. (af en toe buitenritten)

Situatie: staat overdag buiten in de bak, 's nachts op stal.

Kg ruwvoer (+ welk ruwvoer): geen idee hoeveel kg, 3 keer per dag een flinke bult kuil

kosten per dag: € 3,60 (betaal 110 stalling per maand (incl. uitmesten en kuil) / 30 dagen = 3.60)

kg krachtvoer (+ welk krachtvoer): 1,5 kg biks (havens draversbrok) + 1,5 kg musli (cavalor perfomix).

kosten per dag: € 1,60

Opgeteld per dag: € 5,20

tamoreliefje

Berichten: 605
Geregistreerd: 28-04-07

Re: Voor hoeveel geld eet jouw paard per dag?

Link naar dit bericht Geplaatst: 11-12-08 21:18

paard 1:

soort: Kwpn dressuur paard 8 jaar 1:68 gemeten

Soort werk: Dressuur, 5dagen per week, iedere dag rijden soms uitzonderlijk kwartier longeren. trainen +- 3 kwartier. We trainen ongeveer M maar nu juist uit blessure dus L niveau.

Situatie: staat ganze dag binnen inverband met prive stalling, zomers thuis in de wei zoveel mogelijk s'nachts altijd binnen.
Kg ruwuvoer: 2 keer per dag +- 7 kg zal wel meer zijn denk ik , is gewoon hooi geen voordroog!!

kosten per dag: 90 stalling per maand 3euro per dag

kg krachtvoer: 1,4 kg cavalor musli pianissimo of tradition: +-3 kg stucomix

kosten per dag : ongeveer 2 euro

opgeteld: 5 euro per dag

paard 2:

wei paard

kosten voor de wei 600 euro per jaar = 1,7 perdag

voer enkel krachtvoer: 1,4 kg per dag tradition = 0,5 eur per dag

totaal = 2, 2 euro per dag

Dus mijn 2 paarden kosten mij rond de 8 euro per dag. ( tenzij ik mij dik mis rekend heb