ik verzorg een kudde shetlanders waar mijn 2 eigen ook in staan. gister kwam ik met twee terug van een buitenritje en ging de andere nog even gedag zetten. ik liep naar een van de verzorgpony's: roby, end ie stond een beetje met haar hoofd te schudden. ik dacht dat ze zeker iets vreemds had gegeten want dan staan ze wel eens zo te knikken. maar het werd steeds erger, binne een paar minuten trilde ze helemaal. haar hoofd trok telkens hard de lucht in en ze schokte helemaal, ook had ze last van haar benen die een soort eigen leven gingen leiden en ze viel bijna om. ik dahct eerst dat er iets in haar keel vastzat, maat toen het steeds erger werd en ze over haar hele lijf schokte probeerde ik haar ee halster om te doen zodat ze een ieder geval bleef staan. maar dei schoot telkens los omdat ze zo met haar hoofd gooide. op het laatst viel ze nog een keer bijna om en ging toen duf voor zich uit lopen kijken. dit duurde nog een paar minuten en toen ging ze wer rustig lopen grazen als altijd.
ik was vreselijk geschokken en had naar mijn vriendinnetje gebruld dat ze de eigenaar moest bellen, die zat op de veiling en zei dat ze naar stal moest met haar beste viendin en als het erger werd vearts erbij. maar na een uur was het nog heelmaal goed. en heb haar dus maar op het land gelaten.
ik dacht dat ze een aanval had, iets van epelepsie ofzo. maar weet niets zeker. de eigenaar regelt het nu verder, maar ben wel benieuwd of iemand een voorspelling kan doen. ik dacht echt dat ze doodging ofzo, stond te trillen op me benen.
overigens is het een gezonde bijna 4 jarige merrie, bang, maar vertoont geen raar gedrag.
ik denk ook epilepsie, heb er met dieren geen verstand van maar ik heb het zelf en het komt me bekend voor behalve dat ze daarna weer was zoals normaal, meestal gedragen mensen ( dierenook?) zich na de aanval nog een beetje raar
Heb dit ook meegemaakt met twee verschillende paarden. Gewoon voor mijn voeten neervallen. paar minuten van de wereld en dan weer opstaan en gaan eten. Dus bij de eerste keer in paniek de veearts bellen. En de veearts is er en er staat een volledig normaal paard in stal. Epilepsie werd geopperd, maar zekerheid krijg je nooit. Misschien magnesium tekort ???