Nou ik heb een ruin van 17 en hij heeft dus vaak een te dikke koker. Na het rijden altijd weer minder, is het ook zijn vochthuishouding? Wat denken jullie!???
nou hij heeft het al erg lang jaar of 6 maar de Da zegt dat het niet erg is,...hij zegt dat het vocht is net als bij stalbenen, maar ik las laatst al andere verhalen.. Vandaar dat ik me afvraag of meerdere mensen andere ervaringen hebben.
Vaak komt een dikke koker bij oudere ruinen idd. door de vochthuishouding. Je kunt het zien als stalbenen. Als het iets serieuzers zou zijn moet hij ook klachten hebben; slechter kunnen plassen, warme zwelling, koorts, heel gevoelig op die plek etc. Ik denk dat je het rustig van je veearts aan kunt nemen en je je geen zorgen hoeft te maken.
Die van mij heeft ook eens zoiets gehad, maar bij hem was de buitenkant een beetje ruw/geïrriteerd en een beetje grijs-wit uitgeslagen.. Bleek gewoon irritatie te zijn doordat hij er soms met zijn hoef aan krabte En was nadat ik het een aantal keer had ingesmeerd met uierzalf weer over en een stuk dunner.
Nee,... als ik gereden heb is ie weer dun de volgende dag gewoon weer dik,... ik ben bang dat er wat is, DAzegt nee hoor gewoon vochtophoping... dus ik hoop met extra hulpdingetjes dat ding dun te krijgen. Zeker nu in de winter kan hij niet dag en nacht naar buiten en soms met erg slecht weer helemaal niet nou als ik dan na mijn werk kom is het echt een ballon...
je kunt het vergelijken met stalbenen,alleen gaat het bij sommige ruinen dus in d ekoker zitten. kijk goed naar hoe je voert en hoe de beweging is van je dier. eventueel een bloedonderzoek kan misschien ook nuttig zijn om uit te sluiten dat het een andere oorzaak heeft?
die van mij had het afgelopen jaar ook ineens,ik weet zo gauw niet meer welke peridoe dat was,maar ook een dikke koker. hij was zelf toen ook wat aan de zware kant moet ik zeggen. het is bij hem vanzelf weggetrokken