Het is heel normaal dat paarden hout eten, zand of aarde is iets anders, dat is zeker niet goed. Het kan inderdaad van verveling zijn, maar volgens mij is het toch van een te kort, je moet enkel uitzoeken van wat.
Paarden eten hout omdat dit gezond is, zoals Welshcobfan al aangaf, wilgentakken zijn heel gezond en je houd er de tanden mee schoon. Er zitten veel stoffen in (weet ik zelf niet) die dan weer niet te vinden zijn in een liksteen, hangt ook van het merk af natuurlijk. Berk is ook goed en hazelaar eten ze meestal ook graag.
Het kan bv magnesium zijn, tegen woordig zijn er steeds meer paarden waarbij de verhouding calsium-magnesium niet goed zit, ook al zie je dat niet aan de buitenkant.
Ik hoop dat het opgelost raakt, wij hebben het ook voor gehad, maar die pony is nu weg dus ja.