Dubbel goud voor België op EK Endurance

Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Karin

Berichten: 65350
Geregistreerd: 10-01-01

Dubbel goud voor België op EK Endurance

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 28-08-05 12:30

http://www.knhs.nl/News.asp?ID=15686&Pc ... omStyle=11
www.knhs.nl

Nederland eindigt op zesde plaats
Dubbel goud voor België op EK Endurance

COMPIEGNE (Fr.) - De Belgische Kristel van den Abeele heeft in Compiègne het Europees kampioenschap Endurance op haar naam gezet. Zij behaalde de titel met de Arabische volbloedmerrie Chanice du Tilleul. Van den Abeele finishte na 160 km na een fenomenale eindsprint vlak achter HE Sheik Hamdan bin Mohammed Al Maktoum (UAE) die hiermee de open wedstrijd op zijn naam schreef. België veroverde tevens het Europese teamgoud met 11 minuten voorsprong op titelhouder Frankrijk. Ook het team van Nederland finishte en eindigde als zesde.

Van den Abeele maakte gedurende de gehele wedstrijd deel uit van de kopgroep. Na de voorlaatste ronde lag zij op de zesde positie in het veld. In de laatste lus over 21 km realiseerde zij een zeer hoge gemiddelde snelheid van 24 km/u en wist daarmee als eerste Europese deelnemer over de finishlijn te komen. Met Chanice du Tilleul won Van den Abeele in juli van dit jaar al de open wedstrijd over 160 km op het NK te Ermelo. Voor België is dit een zeer succesvol seizoen: het land won reeds teambrons op het WK dat in januari van dit jaar in Dubai (UAE) werd gehouden.

Voor Nederland kwamen zes combinaties aan de start, waarvan er drie goed wisten te finishen. Anita Lamsma (Vriezenveen) met Salomo Djinti en Jeanne Linneweever-Ribbers (Itterbeck, D.) met Riki’s Macho Man reden een zeer constante wedstrijd. Zij reden de gehele route samen en finishten na bijna 11 uur rijtijd met een gemiddelde snelheid van 14,70 km/u. Yvonne van der Velde (Cherain, B.) met Joy La Vie en Rose kwam als derde teamlid ruim anderhalf uur later binnen met 13,58 km/u gemiddeld. Hiermee eindigden zij op respectievelijk de 25e, 26e en 38e plaats in het Europees klassement, in de open wedstrijd werden zij 32e, 33e en 49e. De bronzen teammedaille van 2003 kreeg geen vervolg: in Compiègne eindigde Nederland als 6e van Europa en 8e overall.

Klik hier voor het volledige bericht.

Elfie

Berichten: 810
Geregistreerd: 31-08-03
Woonplaats: België

Re: Dubbel goud voor België op EK Endurance

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-08-05 17:17

Ik wist het al eerder, maar het blijft super natuurlijk!!!!


!!!GO BELGJES GO!!!

jokari

Berichten: 9077
Geregistreerd: 06-06-04
Woonplaats: thuis

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-08-05 18:26

.
Laatst bijgewerkt door jokari op 21-04-25 20:28, in het totaal 1 keer bewerkt

skara

Berichten: 1250
Geregistreerd: 20-06-04
Woonplaats: 't stad

Re: Dubbel goud voor België op EK Endurance

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-08-05 19:17

Geweldig gedaan van de Belgen.

Karin

Berichten: 65350
Geregistreerd: 10-01-01

Re: Dubbel goud voor België op EK Endurance

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 28-08-05 23:33

Foto's van Kristel, het team en het enthousiaste publiek volgen nog!

Laulitz

Berichten: 8757
Geregistreerd: 02-04-04
Woonplaats: België

Re: Dubbel goud voor België op EK Endurance

Link naar dit bericht Geplaatst: 31-08-05 19:31

Ik ben benieuwd naar foto´s!
Maar toch hardstikke knap van de belgen
wat toevallig dat de nederlands nog niks hebben gepost

Karin

Berichten: 65350
Geregistreerd: 10-01-01

Re: Dubbel goud voor België op EK Endurance

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 31-08-05 19:54

Hey, ik ben Nederlandse hè! En ik stond er met mijn neus bovenop...

Jacques Boulanger met Shannon & groom
Afbeelding

Sheik Hamdan (UAE) met Kristel van den Abeele in de achtervolging
Afbeelding Afbeelding

Kristel en Chanice du Tilleul tijdens de prijsuitreiking
Afbeelding Afbeelding

Kristel en de nrs. 2 en 3 (FRA) op het erepodium
Afbeelding Afbeelding

het Belgische team
Afbeelding

nog even poseren
Afbeelding

ereronde
Afbeelding

enthousiaste supporters
Afbeelding

Karin

Berichten: 65350
Geregistreerd: 10-01-01

Re: Dubbel goud voor België op EK Endurance

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 01-09-05 00:51


beautyke

Berichten: 379
Geregistreerd: 19-05-04
Woonplaats: Lanaken

Re: Dubbel goud voor België op EK Endurance

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-09-05 18:00

jammer genoeg is chanice direct na de wedstrijd verkocht aan een rijke sjiek dus belgie is dit prachtige paardje alweer kwijt


Citaat:
Chanice is inderdaad niet meer naar België gekomen, zaterdag na de prijsuitreiking is ze op de vrachtwagen richting vliegveld gestapt. Nu bekomt ze van haar prestatie in de groene weiden van Newmarket, en rond november vliegt ze over naar de stallen van sheick Al Maktoum in Dubaï.
Chanice is een half-arabier, dochter van Roban-Ali uit een wilde moeder.