Citaat:Kampioenschap Jonge Dressuurpony's 27/3/2005
De KNHS introduceert een nieuw kampioenschap voor jonge dressuurpony's. Het doel is om talentvolle pony's op jonge leeftijd te ontdekken. Het nieuwe kampioenschap heeft dezelfde opzet als de PAVO Cup voor paarden en bestaat uit een selectie en een finale op 27 augustus 2005 in Ermelo.
Je kunt op twee manieren meedoen aan de selecties. De KNHS organiseert selectiewedstrijden tijdens de regiokampioenschappen, daarnaast organiseert een aantal ponystamboeken zelf ook selectiewedstrijden voor pony's die bij dat stamboek zijn ingeschreven. Tijdens de wedstrijden rij je met drie combinaties in de rijbaan en laat je je pony zo goed zien in stap, draf en galop. Je moet ook een aantal oefeningen laten zien. Een deskundige jury beoordeelt welke pony voldoende potentieel heeft om uit te groeien tot een super dressuurpony. Voor deelname aan het kampioenschap gelden een paar voorwaarden. De pony moet geboren zijn in 1999, 2000 of 2001 en ingemeten zijn als C- of D-pony. Heb jij een jonge, goedbewegende pony op stal? Dan is dit kampioenschap dé kans om deze pony in de kijker te rijden voor een groot publiek!
Zo zou de D-pony Lordy met vader Leuns Veld's Lo een goede kandidaat zijn. Deze pony is KNHS Indoorkampioen geworden met dressuuramazone Marit van Roy (zie foto). Hij is op 12-06-2000 geboren.
Ik wil hier graag aan meedoen, oki is namelijk van 1999. Maar ben helaas niet ingeschreven bij een stamboek, dus moet via de regio denk ik. Wie wil er nog meer meedoen?