De jury die komt voor de leden van de federatie, jureert dan ook de ruiters van de vereniging. Doordat hij er een heel weekend was, gaf hij na iedere proef die gereden werd uitleg.
Wat ging goed, wat ging minder goed en wat kun je verbeteren.
Hardstikke interessant dus!

Isolda mocht ik vrijdagavond al brengen en zij zou daar het weekend "logeren". Ik had dus al een mooie buitenrit te pakken vrijdagavond, Isolda vond het heerlijk om eens flink door de duinen te crossen. In dat gebied komen we niet zo vaak, dat maakt het altijd leuk.

Helaas hadden we zaterdagochtend vrij veel regen, maar met hier en daar wat schuilen tussen door in de grote schuur, konden we nog redelijk onze proeven rijden.
Ik reed de eerste proef 158 en de tweede 160. Winstpunt nummer 5 en 6.
De jury was erg enthousiast, vond dat Isolda goed liep, mooi ruim, goede gangen en ze liep "gedragen". Wat dat dan ook precies mag betekenen.

Anyway. Er was natuurlijk genoeg te verbeteren. Ik moest veel werken aan de galop, daar had ik in de ene proef drieen en in de andere vieren voor.

Hij heeft wat tips en oefeningen gegeven waar ik straks met mijn instructrice aan kan werken.
En dan natuurlijk de puntjes in een proef, even een extra pas doorzitten bij de overgangen, goed opletten op welk been je lichtrijd, het afwerken van de figuren etc. etc.
Vanochtend was ik er al weer vroeg bij. Ik was iets eerder heengegaan om Isolda haar knotten te doen, maar ze zaten er nog keurig in.
En dat voor mijn tweede keer vlechten met naald en draad

De proeven gingen beide weer hardstikke goed. Isolda was wat tam en ik reed er niet genoeg aan. Op de een of andere manier lift ik dan maar wat mee

Maar de proeven waren goed genoeg voor 156 en 160 punten. Winstpunten nummer 7 en 8!

De kleine puntjes die ik gisteren als tips mee kreeg heb ik geprobeerd uit te voeren en dat lukte vrij aardig. De galop ging in de ene proef redelijk, de andere was drama. Zo erg dat ik er van in de lach schoot. We gingen van de verkeerde galop, naar overkruist, naar draf, weer verkeerd, nog eens draf en weer overkruist. Toen mocht ik gelukkig alweer draven

De jury vertelde nog wat extra puntjes, ik had een paar keer een mooie middendraf erbij zitten en een aantal overgangen waren prachtig

Jantina is tevreden.
Isolda ook geloof ik,die stond lekker te vreten in de wei en een beetje te koekeloeren naar de andere paarden. Ze vond het allemaal wel best.
