Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola
Myrthe3 schreef:Ik lees mee, hoewel ik nog niet zo ver ben. Hier een jong paard waarmee ik telkens dezelfde punten haal en geen stap verder kom in de B. Altijd rond de 165 punten. Veel verschillend commentaar.
Heb twee keer per week les, bij mij is de motivatie weg zo...
. Daardoor lijkt het nu alsof je vlucht door de klasses gewoon wat sneller is gegaan dan de ontwikkeling van je paard. En heel eerlijk gezegd komt het vaker voor dat het ontwikkelen voor gevoel van geslotenheid, verzameling en oprichting bij ruiter en paard wat langer duurt. Bij sommige paarden gaat er gewoon heel veel werk, tijd en geduld in zitten om ze dat te leren, het is niet wat je even in een paar weekjes voor elkaar krijgt. Helaas hebben niet alle instructeurs het talent om het goed te vertellen en doeltreffend te begeleiden. Het is een heel moeilijk stuk van de africhting waar veel ruiters zichzelf tegenkomen omdat je nu eenmaal meer van jezelf en je paard moet gaan vragen in een leerproces. Maar als je dan progressie boekt, dan heb je er wel voor altijd iets aan. Science90 schreef:Anderszijds denk ik niet dat dit paard het ooit heel makkelijk voor elkaar zal krijgen.
Science90 schreef:Bedankt voor alle reacties.
Ik heb dit nog niet met m'n instructrices besproken. Dit is wel een goed idee.
Momenteel heb ik op concours echt het gevoel dat ik niet in de M2 thuis hoor en waardeloze proeven neerzet, wat qua punten nog best meevalt, maar ik wil niet rijden voor 180 punten.
Voor mij valt er nog wel veel winst te behalen in handigheid. Ik heb nog niet geleerd om een paard te verzamelen, laat staan om het een paard uit te leggen. Het zou zeker heel veel schelen om het eens te kunnen voelen op een ervaren paard, maar helaas heb ik deze mogelijkheid niet.
Anderszijds denk ik niet dat dit paard het ooit heel makkelijk voor elkaar zal krijgen. Ik heb het bewust niet in de openingspost genoemd, maar het gaat om een fries die niet sportgericht is gefokt, maar meer barok voor de fok. Gedragenheid is dus een hele uitdaging voor haar.
Cheminee schreef:Hier het zelfde mee gemaakt..
Veranderd van instructie, 3 maanden lang alleen maar recht uit gereden en helemaal terug naar de basis.
Liep heel erg vast in het m1.
Na iets meer na een half jaar basis basis basis reed ik gisteren 3 winst bij elkaar en naar een eerste plaats!
Basis basis basis! Ieder paard kan minimaal z lopen