Moderators: Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola, Essie73
FriesWytske schreef:Doet je paard dit alleen op concours of ook thuis als je gewoon dressuur aan het rijden bent?
Is dat laatste het geval zou ik je paard na laten kijken en ook het zadel. Vind het nl. vreemd dat een paard dit doet als je gewoon gaat zitten. Is meestal een teken dat er iets niet klopt aan de tuigage of dat het paard zelf ergens last van heeft.
Sim schreef:Wat zegt je instructeur er van? Ga je toevallig niet te zwaar zitten of komt je kont niet te vroeg terug in het zadel in de landing waardoor je paard een klap in zijn rug krijgt en je paard daardoor bokt?
gomir schreef:Als je goed in balans zit in deze houding, je paard in balans onder je blijft galoperen en door de wendingen loopt en niet onder je vandaan het gat dichtrent naar de hindernis dan zou dit geen invloed moeten hebben op het cijfer voor houding en zit.
Veel ruiters hebben echter moeite om stabiel te zitten in deze houding; ze kiepen dan voorover, waarbij het onderbeen naar achter schuift en de hakken omhoog, daarbij loopt het paard onder ze vandaan in een poging in balans te blijven. In dat geval drukt het wel je cijfer omlaag.