Moderators: Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola, Essie73
ik pak even een quote van mij uit een ander topic....listiglistje schreef:Simpel dat ligt aan je eigen spanningdan ga je klemmen, verkrampt zitten
of ga je meer hulpen geven (meer been, onrustig lichaam) dan normaal en komen je hulpen niet door of anders over.
Heel normaal dat je paard je dan niet meer snapt! Het zijn nl andere hulpen dan anders....
Er zijn genoeg tips hiervoor te vinden, bv hier op bokt of op de site bewust wedstrijd rijden.
Zelf hanteer ik de onderste tips (ja ik had er ook een handje van, het MOET immers goed gaan in de ring en GEEN foutennou dan gaat het juist mis....)
1. Proeven uit je hoofd rijden! dan heb je geen tijd om te gaan prutsen, zo moet je wel rond kijken (ontspant) en weet je precies waar en hoe je de volgende oefening voor moet bereiden.
Daarbij kan je de proeven dromen, dan sta je al 3-0 voor![]()
2. voor Iedere hoek of grijs gebied, denken ontspan, maak je lang, en kijk in de lucht en zet hem ff van de hand af.
3. losrijden, houdt de focus op jezelf (niet de omgeving/annderen) en rijdt met hetzelfde plan los als thuis.
Daarbij zing je liedjes in je hoofd en kijkt vaak om om je heen en naar boven (ja dat helpt echt!)
4. Ben niet bang voor fouten, gaat het mis jammer, dan gewoon rustig voorbereiden op het volgende onderdeel.
Blijf niet in je fout hangen, blijf kalm en ontspan weer voor de volgende oefening
5. mocht het ontspannen: 2 of 3 flugels erin wil ook wel wat helpenik zelf gebruik Red Bull om mezelf wat op te peppen
![]()
Succes!
. Ergens moet je maar gewoon denken dat je op wedstrijd gaat om te kijken waar je staat in de africhting van je paard. Wel of geen wp, wel of geen prijs dat moet je helemaal loslaten. En je doet het voor je plezier!!!!
maar dat kan ook iets persoonlijks zijn. Voorderest worden er hele goede tips gegeven! Marusch25 schreef:oke listiglistje ga ik ook eens doen. bedankt verder voor je tips.
Janine1990 ook bedankt voor jou tips...ik heb nooit druk ervaren van eigenaren of bv. mijn ouders. Die druk komt echt bij mezelf vandaan. Ik wil te graag, ben heeeel perfectionistisch en dat werkt op een wedstrijd echt tegen me. gevolg is dan dat ik alleen maar meer gevoel krijg van zie je wel ik kan het niet, lukt toch nooit op wedstrijd enz enz... en ik wil nu echt die negatieve spiraal doorbreken. HEb een fijn paard en alleen omdat er zo'n malloot op zit op concours kan hij niet half laten zien wat erin zit.
Ik heb een borrel geprobeerd, bach bloesem producten, plantival. stel mezelf doelen probeer op mijn ademhaling te letten. soms gaat het goed maar bouwt die spanning in de proef weer op waardoor het 2e deel soms heel rommelig is. zit mijn paard echt in de weg dan.
ga komende week valeriaan halen, kijken of dat helpt. En misschien eens proberen om met watten in mijn oor te rijden en proef uit de kop. Dan ben ik wel veel meer gefocust
Maar de volgende dag mislukte het verschrikkelijk. Ik was werkelijk in tranen, ten einde raad. Gaf mezelf er meteen de schuld van, was er de hele dag kapot van. 's Avonds met oefenen ging het weer mis, de eigenaar heeft het overgenomen en toen het hem lukte mocht ik weer. Het lukte weer... Pfiew... Dan kan je die drempel weer wat lager maken. Maar het feit dat ik mezelf enorm omlaag haalde op het mislukken van het laden de dag na de training maakt wel de drempel voor het straks weer laden wanneer het echt moet weer wat hoger is. Terwijl achteraf bleek dat het helemaal niet nodig was om mezelf zo omlaag te halen. Ik was er weer in getrapt. Het is een stukje verleiding, soms is het makkelijker om jezelf naar beneden te halen dan te bereiken wat je diep van binnen heel graag wilt. Het bekende is prettiger dan het onbekende.