Bij ons op stal houden ze zo nu en dan eens een dressuurwedstrijdje, althans proefjes rijden.
Iedereen hard aan het oefenen en met de vraag of ze mij het proefje voor mogen lezen. Tuurlijk is dat geen probleem en na het inrijden doe ik één keer een proefje uit de B klasse.
Maar wat is dit voor een proef? Ik snap de logica er niet van. Ik snap dat de proeven door de jaren heen veranderen, maar in vergelijking met 10 jaar terug is dit zo ontzettend anders dat ik niet eens een B proefje kon rijden 
Zo ken ik hem nog:
- A binnen komen in arbeidsdraf, bij A afwenden, X halthouden en groeten.
Dan heb je een keer een grote volte bij E of B en bij A of C.
Nu: (Ik heb jammer genoeg het proefje niet meegenomen).
Is het niet meer zo dat je een grote volte maakt bij C, maar staat er zoiets: C-X halve grote volte, X-X halve grote volte links, X-C halve grote grote volte links. Hierin moet je enkele passen je paard de hals laten strekken.
Dit is toch eigenlijk gewoon: Bij C grote volte en paard enkele passen de hals laten strekken? (zoals ik het ken van toen).
Ik heb nog nooit zo erg een proefje verprutst en snapte de logica er gewoon echt niet van! (ik stond ineens aan de andere kant van de bak).

Wie kan mij vertellen wat het logische figuur is?

van c naar x, een halve volte, dan vcan x tot x een hele en van x tot c weer een halve 
Zo heb je er nog een geloof ik, daar moet je ook twee voltes doen, en van x tot x aanspringen in galop ofzoiets. 

En dan dat alles bij elkaar op een kort stuk en je pony goed houden, ondertussen ken ik hem wel, dus dat scheelt. Maar mijn moeder kan nooit vertellen hoe de galop ging als ze moet voorlezen.
ja dat is leuk op het Z he..
Dan wordt er in 't binnenseizoen hiero in Utrecht