Ik heb al via google gezocht,maar ik kan het niet direct vinden.
Mijn bijrijdster mag volgend jaar met onze pony gaan starten. Zij rijdt nu met manege pony's in de F7 mee van dr FNRS.
Kan zij gewoon volgend jaar een startkaart aanvragen en dan gaan starten? En evengoed voor de FNRS proefjes op de manege blijven rijden?Hetzij met een manege pony hetzij met onze pony ?
Volgens mij mag je geen FNRS starten als je KNHS rijdt...
xApple
Berichten: 6367
Geregistreerd: 20-04-08
Geplaatst: 04-07-11 20:43
Nou volgens mij mag dat wel hoor. Zijn 2 aparte organisaties, hier op de manege zijn wel meer mensen die KNHS en FNRS proeven rijden
Bellatrix
Lid Nieuwsredactie The Scarlet Witch
Berichten: 114423
Geregistreerd: 02-08-02
Woonplaats: Down The Witches Road
Geplaatst: 04-07-11 20:46
Oh, wacht, dan bedoel ik wat anders. Het was bij mijn manege zo dat als je KNHS startte je geen FNRS mocht rijden. Iig niet voor punten. Maar ik weet niet of de manege dat zelf ingesteld heeft of dat het een echte regel is.
Je mag beiden rijden, anders zou de FNRS ook geen manege-startkaart in het leven roepen om te stimuleren dat manegeruiters laagdrempelig bij de KNHS mee kunnen rijden.
Volgens mij mag het wel. Het meisje die mijn oude pony heeft gekocht rijdt met hem op de ponyclub en rijdt wedstrijden (van de KNHS) met hem. Terwijl ze ook nog lest en wedstrijden rijdt op een manege (FNRS wedstrijden).
Hallo, het mag wel. Voor meer info kan je kijken op de site van de fnrs. Daar staat alles keurig op. Onderstaande info wordt gegeven bij de zitcompetitie, daar kan je dan ook uit afleiden dat beide wel mogelijk is. Categorie 1 11 t/m 17 jaar – tot F8 - aantoonbare registratie deelname F-proeven - niet in het bezit van F8 diploma - niet in het bezit of eerder geweest van KNHS startkaart
Categorie 2 11 t/m 17 jaar – F8 of hoger - wel in het bezit van F8 diploma - nooit winstpunt behaald in klasse L2 van de KNHS
Categorie 3 18 jaar of ouder – alle niveaus - wel in het bezit van een geldig ruiterpaspoort - nooit winstpunt behaald in klasse L2 van de KNHS
Natuurlijk mag ze gewoon op de manege Fproeven blijven rijden, staat los van elkaar.
Tilmar
Berichten: 3483
Geregistreerd: 05-08-05
Geplaatst: 05-07-11 12:19
Je mag gewoon FNRS en KNHS starten, je mag alleen niet meedoen met de zitcompetitie van de FNRS als je boven een bepaald niveau van KNHS bent (zie hieronder).
Verder zijn er 2 manieren om bij de knhs te gaan starten als je al fnrs start:
1. een aparte startkaart van de KNHS, dit heeft verder niks met de FNRS te maken en is gewoon toegestaan. Je rijdt altijd op hetzelfde paard (je startkaart vraag je aan voor de combinatie ruiter/paard)
2. via een manegestartkaart van de FNRS. Afhankelijk van het niveau van starten bij de FNRS mag je starten bij de KNHS. Bijzonder hieraan is dat je op elk paard mag starten dat je wil. Het is wel zo dat eventuele winstpunten alleen voor de ruiter tellen, dus als je 10 winstpunten in de L hebt en je wil alsnog overstappen naar een startkaart van de KNHS dan moet je overnieuw beginnen als je paard nog B is.
Ewan
Berichten: 273
Geregistreerd: 12-02-10
Woonplaats: Haarlem
Geplaatst: 05-07-11 12:20
Toevallig heb ik deze vraag vorig weekend aan de oganisatie van de FNRS wedstrijd bij ons op de manege gesteld. Zij zei dat het gewoon is toegestaan.