Het belonen met een aai of kriebel werkt meestal ook goed. Zorg ervoor dat hij het wel fijn vind. Je kunt dan de beloning sterker maken door iets langer te kriebelen.
Als je pony echter alleen voor iets lekkers wil werken, leer je hem door iets lekkers voor te houden, wat je wegstopt als hij te opdringerig of ruw word, dat hij alleen iets lekkers krijgt als hij zich netjes gedraagt. Hoe ver je het weg moet stoppen hangt van je pony af. Soms is het genoeg om je hand alleen dicht te doen, soms moet je je hand wegstoppen achter je rug of in je zak.
Ook kun je de training stop zetten als hij ruw doet en weg gaan. Hij leert dan dat hij geen aandacht en lekkers meer krijgt als hij zich niet goed gedraagt.
Train dit niet als je een oefening aan het aanleren bent, maar maak hier een oefening van. Ga pas weer verder met de rest van je klikker training als je pony niet meer ruw doet, maar zich weer netjes gedraagt. Door dit af en toe te herhalen voorkom je dat hij weer terug in deze fout valt.