Dan blijft mijn tuig schoner en voorkomt drukplekken, als het goed is tenminste en neemt vocht/zweet op. Heb ze van Polypad via Letty, en deze bevallen erg goed. Blijven ook heel mooi in de was en zo. Dan zijn ook de klittenbanden breder waardoor ze goed blijven liggen en niet gaan verschuiven
Ik heb polypads liggen en eentje van IR. De polypads liggen nog steeds in de kast, die zijn voor onder m'n nieuwe tuig. Maar verwacht niets dan goed, heb ook polypads voor ohz en die zijn echt super (zelfs na 6 jaar intensief gebruik en veel wassen nog mooi!).
Die van IR is minder fijn, maar voldoet ook prima.
Ik heb er eentje met de stalkleuren laten maken bij de ruitersportzaak is zelfs iets goedkoper dan een standaard onderlegger en je hebt hem mooi op maat.
Nou vraag ik me af bij die schoftonderleggers: je hebt dan toch geen vrijliggend stukje meer bij de schoft? Zo'n dekje trekt strak over de schoft, krijg je dan niet juist drukplekken?
Hoe kan zo'n onderlegger drukplekken voorkomen? En welk materiaal is het beste (vooral bij veel zweten)?
Je hoort het ook goed in de kamer te trekken/duwen en niet strak over de schoft, dat hoor je ook niet te doen met een rijdekje, dan heb je nergens last van. Als je het goed doet blijft het ook prima zitten.
Ik reed vroeger altijd met een zadeldekje eronder; later heb 'k die gewoon dubbelgeplooid (het was een dunne) om zo minder van het paard z'n rug af te schermen. Zo zweette hij minder. Nu heb ik zo'n Ideal schoftonderlegger, maar die heb 'k nog niet gebruikt.
ik gebruik geen onderlegger of dekje, waarom: omdat ik onder de man ook altijd alleen me zadel op me paard z'n rug leg en geen dekjes gebruik. als alles goed past, waarom er dan meer dingen onder gaan leggen? en dat leer ken heus wel tegen een beetje zweet. gr
Ja, maar het vraagt dan wel meer onderhoud dan als je met een dekje rijdt. Bovendien is mijn schoftje onderaan niet van leer maar van stof, waardoor het wel zweet opneemt. En dat komt het ding niet ten goede... Moest het van leer zijn, ik denk ook niet dat er een dekje onder zou liggen.
ik gebruik bij het schofttuig een onderlegger, een heel dunne, echt bedoeld om vuil en zweet op te vangen. er zit een extra lusje aan welke om de opzethaak gaat, en deze zorgt ervoor dat het dekje goed opstaat in de kamer, en dus niet strak trekt over de schoft. dat dekje komt bij 'tweespan' vandaan. ik heb een leren schofttuig, die wil ik dus wel beschermen tegen zweet etc.
bij de borst gebruik ik geen onderlegger, ik heb een Freedom Collar voor Flicka welke een super pasvorm heeft, en daarnaast voorzien is van een voering die niet schuurt. een onderlegger zou daar eerder kwaad doen dan goed. de freedom collar is van kunststof, zweet is daarbij geen probleem en na elke rit spoel ik hem goed schoon.
Ik gebruikte bij mijn pony vaak een gelpad (dwars in plaats van in de lengte) onder het schoftje. Werkte prima! Nu gebruik ik dat vaak nog bij het longeren. Voor de shetlanders gebruik ik niets.