Ik wil mijn jonge KWPN merrie graag VD aanleren.
Ze is er slim genoeg voor, maar we zijn volgens een betrouwbare bron al veel te ver met het gewone dressuur.
Ook heb ik geen idee hoe ik het beste kan aanleren.
Het paard zelf is nu ong. een maandje onder 't zadel, en we zijn sinds 3 weken écht aan het werk.
Overigens rij ik 2 keer in de week, maar ik zou graag Vrijheidsdressuur als éxtra doen, dus niet als discipline, maar gewoon voor af en toe.
En ik zit met een stelling.
Je moet het nooit op een harde ondergrond beoefenen, oké.
Maar ik heb niet echt een rijbak waar je kan oefenen, daar ligt maar een vrij dunne laag zand, en in het weiland rent ze constant weg.
Waar kan ik het, het beste aanleren?.
Ook wil ik gráág vragen of je het nog kan leren aan een merrie van +- 17 jaar?.
Er wordt niet meer zo vaak op mijn verzorgpaard gereden, daarom willen ik & een vriendin haar gráág VD aanleren.
We zijn al gaan zoeken naar een clicker, en hebben geinformeerd bij de ruitersportzaak, die vertelde ons dat 17 véél te oud is om VD aan te leren, maar daar geloven wij niet in, gezien zij niet paard rijdt.