Dat is enorm herkenbaar voor mij. Mijn merrie werd ineens in december weer hengstig door het warme weer waarschijnlijk. Nu heeft ze altijd al een beetje last van haar rug met hengstigheid en dus wat narrig, maar nu was ze echt dramatisch. Ik heb twee weken lang bijna niet tot haar door kunnen dringen, ze beet naar elk mannelijk object dat voorbij kwam, stond om de haveklap te gillen en sloeg bijna mijn dijbeen in 2en toen ze dacht dat ik een paard was. Normaal is ze super aanhankelijk en lief dus dit was echt enorm raar. Afgezien van het feit dat ik haar even een beetje met rust heb gelaten (mijn wedstrijden afgezegd en alleen wat gewandeld en zo), heb ik eens goed rondgezocht en heb uiteindelijk een potje Provarium Breeding besteld. Dit is vrij goedkoop (18 euro voor 100 dagen) en de werking berust op het ingredient monnikskruid. Aangezien ik dingen die niet wetenschappelijk zijn onderbouwd niet vertrouw heb ik het uitgebreid nagezocht in wetenschappelijke literatuur en blijkt wel betrouwbaar te werken. Er is het een en ander over te vinden op internet als je zoekt op: Vitex agnus castus of op Provarium.
Een voorbeeld van een beschrijving op http://www.heelnatuurlijk.nl/agnuscastus.htm:
Citaat:
Vitex Agnus Castus is een bessensoort die het mediterrane gebied groeit. De laatste 30 jaar is er uitvoerig onderzoek gedaan naar de werking van deze bessen en er is gebleken dat het een grote balancerende werking heeft op de vrouwelijke hormonen. Agnus Castus bessen hebben namelijk een progesteronachtige werking; ze reguleren de hormoonafscheidende klieren om zo een overschot aan oestrogeen te balanceren. Dit kruid werkt het beste als het meerdere maanden (bij voorkeur 3 maanden) wordt gebruikt, alhoewel directe resultaten vaak worden waargenomen.
Ik geef het nu een paar weken, en hoewel het toeval kan zijn is mijn paard haast nog knuffeliger dan anders,ook naar andere paarden toe. Met rijden lijkt ze ook minder snel 'aangebrand'.