Vanmorgen een nieuwe liverpoolstang gekocht voor onze haf (ze had een stang van 13 cm) . Wat mij opviel was dat er zoveel verschil in de dikte van de stangen zit. Heb nu een stang gekocht van 13.5 cm en die iets dikker is omdat dezelfde dikte niet in voorraad was. En nu ik een beetje op internet zit te neuzen, valt mij op dat je wel kan kiezen in verschillende breedte maar over de dikte vind je niks. Is dat niet belangrijk
Je moet ook naar de mond van het paard kijken. Het eerste is de stang erin en kijken of hij zijn mond goed dicht kan doen, geen blauwe tong krijg en noem maar op..
Ik vind dikte wel belangrijk, maar meestal is hoe breder hoe dikker, de mind is dan al een stuk groter natuurlijk. Als je hem te dun vind zijn er natuurlijk noodoplossingen.
Als je hem te dik vind zijn er weinig oplossingen. Soms ben je ik weet niet hoelang op zoek naar een bit.
Wat Echwel al aangeeft, voor een paard met een kleinere, korte mond is een dunner bit fijner dan een dikker bit. Een dunner bit kan ook wel weer iets scherper inwerken dan een dikker bit, dus daar kun je ook rekening mee houden bij je keuze.
Soms ben je ik weet niet hoelang op zoek naar een bit.
Ben ik helemaal met je eens, deze mag ik gelukkig proberen. Maar ik blijf het toch vreemd vinden dat ze op (ruitersport)websites niet aangeven hoe dik de stangen. Ik heb nu een liverpoolstang van 13,5 cm meegekregen met tweeleidselgaten; drie is meteen weer zoveel zwaarder en lomper...
zeker heel belangrijk. vaak wordt dit punt over het hoofd gezien. een paard met een smalle kaak heeft vaak minder ruimte in zijn mond, omdat hij z'n tong er niet in weg kan "drukken". of heeft gewoon een dikke tong. dit kun je controleren door de lip van het paard(dichte mond) op te tillen en te kijken in hoeverre deze de mondholte vult. als je met je duimen vanaf de tanden richting de kiezen over de lagen wrijft kun je zien of het paard veel tandvleesplooien heeft, het bit maakt deze beweging ook. ook dit is een beperkende factor op de ruimte in de mond. de "blauwe tong"is niet altijd de juiste maatstaaf. hierbij speelt de hand van de ruiter/menner ook een grote rol.
een dunner bit is niet altijd scherper voor het paard, het is de hand van de ruiter/menner die het bit scherp maakt. wel rekening houdend met het feit dat iedereen tijdens een marathon of iets degelijks wel eens (te) hard in de mond van het paard trekt, en dan een dun bit dus wel scherp in kan werken.